Abbas

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Oyun için sadece bir kanepe yeterli olmaktadır.

Abbas:karıcım bana su getirir misin?(gazete getirir)

Latife (içeri girer suyla)aa manyak mıdır nedir git kendin al(suyu içer)

Abbas:ya hayatım neden böyle yapıyorsun ama?

Latife:bana hayatım deme yapmacık olmayalım lütfen abbas bey ben sana hayatım diyor muyum benim adım latife edici bana latife diyeceksin ayyy!!

Abbas:latife gibisin hayatım latife

Latife:bak daha hala hayatım diyor.

Abbas:aaa yeter artık lütfen ne zaman yemek yiyeceğiz

Latife:eee sen yemeği ne zaman yaparsan

Abbas:ya hayatım..ay latife yapma böyle zaten işten geldim yorgunum

Latife:vallaha orası beni germez abbas bey okul müdürü olmayı siz tercih ettiniz babam seni şirketine genel müdür yapacaktı fakat sen okul müdürü olmayı tercih ettin eşek gibi yorulacaksın tabii ...ah babacım ah mübarek adam...

Abbas:latife istersen o konuyu hiç açmayalım

Latife:ay kalk daha mutfağı toparlayacaksın tembel adam kalk..elin adamı işten gelirken takılar küpeler getiriyor sen karına toka getirmedin bugüne kadar toka!

Abbas:karıcım tokayı da mı ben alayım Allah Allah

Latife:bak karıcım diyerek yapmacık olmayalım lütfen.ayrıcana yemek yedikten sonra kahve yapacaksın hatırlatmış olayım sonra mutfaktan elin boş kıçın yaş gelmez isen çok iyi etmiş aksi takdirde gece okuyacağım kitabı bana sesli bir şekilde okumak zorunda kalırsın.

Abbas:lütfe terbiyeli ol latife Allah Allah kadın sen ne işe yararsın Allah aşkına ya sabahtan akşama kadar okulda çoluk çocukla uğraş lütfen ya.. yani latife biraz bana yardımcı ol lütfen

Latife:Allah Allah öyle mi al o zaman çocuklarına bakıcı al biri top oynar üstünü batırır biri daha yemek yemesini bilmez üstüne çorba döker.. ay bende faal bir kadınım e her gün günlerimiz oluyor konuşuyoruz e öğleden sonra gelin kaynana yarışmaları (bilgi yelpazesi.net) oluyor e sabahları desen kadın programları var ay ben hangi iş yapayım ama yetişemiyorum hayatım

Abbas: yapma ama hayatım evde her şey üst üste hani reklamlarda olsun bir el atsan şu çamaşırlara

Latife:ay gelme artık üstüme abbas bak hepten bitiyorum bayılacağım şimdi

Abbas:tamam tamam aman bayılmada çocuklar nerede?(çocuklar gelir)

Çocuklar:baba hadi yemeyi yapmayacak mısın?

Abbas:yemeği ananız yapacak it oğlu itlere bak!!(çocuklar gider)

Latife:hössst boğazına dursun kim yapacakmış bana bak abbas bey benim adım latife edici yemek yapıcı değil

Abbas:latife ben seni aldatıyorum!

Latife:ne!

Abbas:hiç latife ettim(güler)bana bak neden çocuklara yemeği benim yaptığı söylüyorsun

Latife:ne sen yapmıyor musun?

Abbas:ama diğer ailelerde genelde kadınlar yapıyor değil mi?

Latife:e tamam işte bizim evde de sen yapıyorsun

Abbas:latife!

Latife:tamam canım üff geçen gün yaptığın yemeği beğenmişler eline sağlık anne dediler bende senin hakkını yemiş gibi olmayım diye babanız sağolsun dedim

Abbas:bana baksana şu gömleğimi de yarın bir yıkasan ya leş gibi kokmuş

Latife:koy çamaşır makinesine yıkasın ne ağzımda mı yıkıyacam sanki bana yıka diyor yav

Latife ediciye yav aaa

Abbas: ne olmuş yani hem bak söylemiyorum diye üstüme gelme senin soyadın benimle evlendikten sonra değişmez oldu canım kızlık soyadını kullanma istersen o kızlıkta kaldı

Latife:aaa sana ne! bir kere ben hala bir kızım abbas bey

Abbas:ya iki çocuk anası manken latife değişmez pardon latife edici öyle mi

Latife:sus abbas sus (kaynana girer)

Lütfiye:Abbas hoş geldin oğlum!!

Abbas:hoş bulduk anacım

Lütfiye:ne diyor bu zevzek kadın?

Abbas:hiç anne öylesine işte

Latife:abbas anne söyle anana zevzek kelimesi kendisine çok yakışıyormuş söyle söyle.

Abbas:yine başlamayın lütfen

Lütfiye:eek:ğlum o kadına söyle yemek yapmayı öğrenmiş mi? en son menemen yapmayı öğreniyordu da..

Latife:abbas söyle o kadına oğlu kadar iyi bilmese de biliyormuş

Lütfiye:benim oğlum aslan parçasıdır

Latife:evet efendim parçasıdır hangi parçasıysa biz göremedik o parçayı

Abbas:anne! Latife!

Latife:bu annen var ya abbas bana ütü yaptırıyor,bulaşık yıkattırıyor

Lütfiye:a ben mi yapacağım

Latife:eek:ğlun yapabilir mesela

Lütfiye :a çocuğun işi gücü yok ütü yapacak bulaşık yıkayacak öyle mi

Latife:tabi efendim ben faal bir insanım ama

Lütfiye:tabi canım! doğum hane görevlisi sanki

Latife:sizi saygıya davet ediyorum lütfiye hanım

Lütfiye:bende sizi mutfağa davet ediyorum latife hanım.karnımız zurna çalıyor yanına davul lazım kalkın da bir yemek yapma teşrifinde bulunun

Abbas:ya tamam sorun yemekse ben yaparım(içeri mutfağa girer)

Lütfiye:sus abbas sus !tüh kılıbık adından utan be rahmetlinin kemikleri sızlayacak

Latife:ya aslan parçası aslan!!

Lütfiye:bak bizi madara ettin şu kadın kurusuna

Latife:aaa terbiyeli olunuz kaynana benim adım latife edici bana latife deyiniz lütfen

Lütfiye:hıh latife latife bende latife ettim zaten!!ha bir kere sen evlenip gerdek gecesinden geçtikten sonra soyadın değişmez oldu bir kere değişmez!!(el hareketi yapar)

Latife:siz ne dediğinizin farkında mısınız?

Lütfiye:hiç latife ediyorduk latifeymiş.adını söyleyeceğine kalkta bir iki yemek yapta kadınlığını görelim

Abbas:ya domates nerede latife:

Lütfiye:elenin köründe tühh yazıklar olsun sana emzirdiğim sütler!

Latife:bakın kadınlığını göster dediniz oğlunuz atladı hemen hah(güler)aslan parçası

Lütfiye:bana bak latife misin nesin bu evde benim oğluma kadın diyemezsin yoksa..

Latife:yoksa ne yaparsın kaynana bir kere burası benim evim babam aldı burasını oğlun mu aldı sanıyorsun

Lütfiye: (şaşırır)almadı mı?

Abbas(bağırır)yeter yeter!! Nedir sizden çektiğim benim ulan bir rahat geçinemiyorsunuz öyle olsun latife bunca sene sonra bana bunu dedin ya al evini...

Lütfiye:bir yerine sok.

Abbas:anne!artık kim bakarsa sana.benimle evlenmek isteyen sendin ben değil baban gelmişti annemden istemeye hatırladın mı?

Lütfiye(el hareketi yapar,güler)al kapak olsun.aslan oğlum benim konuş

Abbas:anne! Bunları seni küçük düşürmek için söylemedim ettiğin lafın karşılığını alman için söyledim ha yemek yapmaya meselesine gelince bir yemek yapmakla erkeklik yere düşmez merak etme. Neden ahçıların çoğu erkek sence, bunca sene yaptım yine yaparım icabında

Lütfiye:zaten bunun(latifeyi gösterir) yaptığı bir şeye benzemiyordu!

Abbas(bağırır)anne!

Lütfiye:tamam sustum

Abbas:ayrıca babanın bana vad ettiği genel müdürlüğü tercih etmemin sebebi onun yaptığını bildiğim ama görmezden geldiğim sahtekarlıklarına karşı çıkarak ilişkimizi bitirmemekti bunu da iyice anla bugüne kadar bu eve haram para getirmedim getirmemde orada Allah’a çok şükür evimi geçindirecek maaş alıyorum ha belki sana dediğin inciler boncuklar alamıyorum (bilgi yelpazesi.net) ama senin şu yaptıklarına katlanıyorum sırf şu çocuklara mutlu hayat yaşatabilmek için ama bugün gördüm ki bu iş tek taraflı olmayacak kalk anne gidiyoruz.

Lütfiye:nereye oğlum böyle rahattı!

Latife:abbas dur ne olur gitme üzgünüm biraz ileri gittim çok üzgünüm sinirlenme haklısın ne yapıyım bende böyleyim işte affet beni lütfen

Lütfiye:ya oğlum hem ben gelinimi severim ne kadar kavga etsek de vakit geçiriyoruz sabahları değil mi gelin

Abbas (şaşırır) Allah Allah!

Latife:ya hem de nasıl severiz! sen burada böyle olduğumuza bakma seni görünce şımarıyoruz nasıl sevildiğini anla işte!

Lütfiye:naz yapma ulan karı gibi gel buraya edepsiz

Latife:tamam yemeği ben yaparım hayatım bak hayatım diyorum hadi ama

Abbas:anladım anladım! Allah’ım bu kadın milleti!!

Latife:yalnız gel bana yardımcı ol ben bilmem pek(elinden tutar mutfağa götürür)

IŞIK KAPANIR

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar