8 yaşındaki oğlumun gece uyku problemi var??

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Şahmaran Allah yardımcın olsun sıkıntılı bir durum ama geçici merak etme.
Çocuklukta bu tür korkular bizde yaşadık.
Şimdi çocuğa dua oku sana bişi yapmazlar diyerek daha çok korkuttuğunuzu belirtmek istiyorum.
Korkulacak hiç bir şey olmadığını onlarında Allahın yarattığı varlıklardan olduğunu anlatmalısınız.
Şahmaran senin yapacağın bir müddet onunla yatmak birlikte kitap okumak.yada sohbet etmek.:huhuu:

Ablacım;
İlk korku gecelerinde onunla bire bir yüz yüze uyumadan evvel hep konuştum.O üç harflilerin ne olduklarını,hatta meleklerimizin bizi onlardan koruduklarını anlattım.Abdest aldırdım dua okuttum..Yani denemediğim hiç bir şey kalmadı diyebilirim.Hatta eşim bile ayrıca konuştu,ama halen nerden baksan 2 ay oldu atamadı maalesef:uzgun:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
aaa Şahmaran sen beni anlatmışsın ya.. Aman allahım ben bunların hepsini ortaokula kadar yaşadım nerdeyse.. kabus gibi oluyordu benim için gece.. yani gün 24 saat olsa ve kimse yatmasa o bana yeterdi.. eğer annemler oturuyor ise olağanüstü bir uyku uyurdum ama yok biri erken yatsa asla uyuyamazdım.. sıcak basar, sürekli tak-tuk sesler duyarım ya annemi çağırırdım ya babanemin yanına giderdim :D bahanem de fix: karnım ağrıyor uyuyamıyorum :D

bunu yaşamak gerek, anlatılmaz bence.. 0 uyku ile okula gitmeye çalışmak.. işin komik tarafı bende çok korkardım "başkalarından", bir de depremden..

nasıl yendiğime gelirsek (tabi kocaman oldugumu da göz önünde bulundur lütfen) öncelikle yattığım odaya bakan kolidorun ışığını yaktım, hatta babam oraya küçük bir lamba taktı.. daha sonra gece için yanımda walkman bulundurdum, uyanırsam stress yapmadan onu dinleyerek uyuyordum.. bir de (ki bu en önemlisi) kız kardeşimle aynı odaya taşındık.. yalnız yatmaktan korkuyorsa yalnız yatmasın bilinçlenene kadar.. tabi lisede korku falan kalmadı, hatta tam tersi annemler gitsede evde kafa dinlesem diye deli oluyordum :D umarım bir fikir verebilmişimdir ;)

office'm canım sen baya büyükmüşsün canım.
Henüz Berke 2.sınıfa yeni geçti..Konuşuyoruz ama anlamıyor,yada anlamak istemiyor.O küçücük yüreğinde kim bilir neler aklına getiriyor hiç anlatmıyorki!!!
Odasında her daim bir lamba yanıyor zaten,o yetmiyor gece kalkıyor holün ışığını açıyor.
Kardeşi ile birlikte aynı odayı paylaşıyorlar,hatta bak kardeşin uyuyor,sen neden uyumuyorsun.Sen onu koruyacak kollayacaksın diyor telkinlerde bulunuyorum ama bildiğini okuamktan maalesef geri kalmıyor.
Bugün öğretmeni ile konuştum.Özellikle ben konuşacağım...Belki benim konuşmam daha etkili olabilir dedi.
Eğer etkilemezse muhakkak yardım alacağız dedi,öğretmenimiz.:uzgun:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Öğretmenden etkilenir.Bende oğlumla ilgili çok yardım almıştım öğretmeninden.:huhuu:

Dün gecemiz yine kötü geçti:uyku:
Öğretmenimiz konuşmayı unutmuş,eşimle karar verdik yardım alacağız.
Tekrardan araştırmalara başladık,bekledikçe çünkü işin içinden çıkamaz oldum:uzgun:

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
sahim size bir sey anlatacagim ama valla oldu.4 5 yaslarinda her gece uyaninca anne diyince bir kadin geliyordu bana hadi uyu diyip ustumu kapatar sonra giderdi.cok korkardim ama korkumdan anneme bile soylemezdim.sonra bir gun anneme anlatdim olup gecenleri.annem tabiki bana inanmadi.ama o gun bu gune o kadin gelmedi.bende hep dua eder yatardim.o korku icimde hala var.bende annemlere kosardim.ama hic bir sey anlatamazdim.korkuyordum bana zarar verer diye

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
sen onunla kendin diyil bir uzman bul bence.yardimi olucak inan bana.insallah duzelir bir tanem.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar