5 güzellik problemi ve çözümü

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bugüne kadar kafanıza takılan ve cevabını merak ettiğiniz güzellik hakkındaki sorularınız, şimdi cevap buluyor.

attachment.php

Gün içinde yanımda hiçbir ek malzeme olmadan saçımda nasıl hacim yaratabilirim?

Bu işlemin basit bir yöntemi var. Başınızı öne atın ve tutamlarınızı tam tepede bir araya getirin. Lastik bir tokayla tutturduğunuz saçları gevşekçe toplayın. 10 dakika beklettikten sonra serbest bırakın. Bu şekilde saç diplerinizi canlandırarak daha diri durmalarını sağlayabilirsiniz. Vaktiniz yoksa saç ayrımınızın yerini değiştirerek de hacimli tutamlara kavuşabilirsiniz.

Çiçek içerikli parfüm arıları çeker mi?

Arılar şekerli, aromalara karşı dayanılmaz bir çekim duyarlar. Bunlara çiçeksi, meyvemsi ve tatlı kokular da dahil. Arı sokmalarına karşı alerjikseniz, parfüm uygulamaktan kaçınabilir veya dışarı çıkarken daha erkeksi esansları tercih edebilirsiniz.

Yanlışlıkla kendi ten rengimden çok daha koyu bir fondöten satın aldım. Bunu bronzlaştncı bir ürün gibi kullanabilir miyim?

Bu ürünü güneşin doğal olarak yüzünüzde ilk etki edeceği noktalara uygulamaya dikkat ederek (alın, elmacık kemikleri, burun ve çene) natürel bir bronzluğa kavuşabilirsiniz. Öncelikle ten renginize uygun bir baz uygulayın. Ardından bu koyu fondöteni sürerek bu iki rengi güzelce harmanlayabilirsiniz.

Güneş kremimi sürmeyi unuttuğum için yüzüm soyuluyor. Peeling mi yapmalıyım yoksa kendi haline mi bırakmalıyım?

Eğer cildinizde kızarıklık varsa, peeling yapmak daha fazla yanmasına sebep olur. İçinde yaşlanma karşıtı içerikler veya herhangi bir koku barındırmayan bir losyon uygulamayı deneyin. Bu losyonu kalın bir tabaka halinde cildinize sürdükten sonra bir maskeyi bekletir gibi beş dakika boyunca yüzünüzde bırakın. Nemli bir havlu ile kremi temizleyerek nazikçe peeling yapmış olacaksınız. Eğer cildinizde kızarıklık yoksa peeling uygulayabilirsiniz. Peeling içerikli yüz temizleyicileri tek adımda hem cildinizi kirlerden arındırır hem de ölü derilerden kurtulmanızı sağlar.

Yüzümde olmamasına rağmen sırtımda sürekli sivilceler çıkıyor. Bunun sebebi nedir?

Sırtınızda yüzünüzde olduğundan çok daha fazla yağ bezi bulunur. Ayrıca tüm gün boyunca kapalı olması da cabası. Sıcak ve nemli koşullar bakterilerin üremesi ve doğal olarak aknenin oluşması için mükemmel bir ortam yaratır. Duşta içinde salisilik asit bulunan bir sabunla (Neutrogena, The Transparent Facial Bar, akne karşıt sabun, 100 gr, 7,90 TL) sırtınızı sabunlayın. Düşten sonra yine akne karşıt bir ürün uygulayarak gözeneklerin tıkanmasını engelleyebilirsiniz.

Alıntıdır!

Ekli dosyalar

• bessoruguzellik_200.jpg
    bessoruguzellik_200.jpg
    6 KB · Görüntüleme: 62

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321

Çiçek içerikli parfüm arıları çeker mi?

Arılar şekerli, aromalara karşı dayanılmaz bir çekim duyarlar. Bunlara çiçeksi, meyvemsi ve tatlı kokular da dahil. Arı sokmalarına karşı alerjikseniz, parfüm uygulamaktan kaçınabilir veya dışarı çıkarken daha erkeksi esansları tercih edebilirsiniz.

Bu dogrumu :iyyyy:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bilmiyorum ki canım; benim hiç başıma gelmedi:)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben de bu konuyu açmaya gelmiştim bibaktım varmış zaten:))

paylaşım için sağol

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar