29+4günlük hamileyim cok hastayım

AYSHE1990

Aktif Üye
Tepki
108
arkadaslar merhaba 1 haftadır cok hastayım mide bulantısı ishal hiçbirşey yiyemiyorum yedigim anda cıkarıyorum 63ile hamile kaldı bir hafta önceye kadar 70dim şimdi 68 kiloya düşmüşüm doktora gidiyoruz serum veryorlar ilaçta vermiyorlar ilk aydan beri idrar yollarımda enfeksiyon var kilo vermenın bebege bi zararı olurmu 29 hafta 4 günlügüz:(:(

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
enfeksiyonun da, kilo vermenizin de bebeğe zararı olabilir allah korusun. enfeksiyon için neden ilaç vermediklerini anlamadım. bu tip durumlarda kar-zarar dengesi gözetilir genelde, enfeksiyonun bebeğe ilaçtan daha fazla zararı olabilir. gittiğiniz doktorun branşı ne? rahatsızlığınız için ne diyor? farklı bir doktora gidin bir de isterseniz.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Tatlım ;

kendimden örnek vereyim sana.5 ay boyunca sürekli mide bulantısı ve baş dönmesi çektim.Yalnız afedersiniz istifra edemiyordum.sadece berbat çekilde midem bulanıyordu.İstifra ettiğim zamanda rahatlıyordum.Doktorum bunların normal olduğu söylemişti.Sadece sürekli istifra edersen serum bağlayabiliriz.Bebeğe zararı olabilir demişti ama senin yaşadıkların normal demişti.bende kilo vermiştim bu arada.Sonra istesende istemesende bu dönem geçince alıyosun tatlım.Üzülme geçecek bugünlerin :lilav: belki haftaya hiçbişeyin kalmicak.Bizi bilgilendir merak etmeyelim olurmu :teselli:

Yalnız ishal olman kafama takıldı canım :(

OP
AYSHE1990

AYSHE1990

Aktif Üye
Tepki
108
enfeksiyonun da, kilo vermenizin de bebeğe zararı olabilir allah korusun. enfeksiyon için neden ilaç vermediklerini anlamadım. bu tip durumlarda kar-zarar dengesi gözetilir genelde, enfeksiyonun bebeğe ilaçtan daha fazla zararı olabilir. gittiğiniz doktorun branşı ne? rahatsızlığınız için ne diyor? farklı bir doktora gidin bir de isterseniz.[/QUO

1 ay önce antibiyotik kullanmıştım 2 hafta kadar etkili oldu jinekolog sürekli antibiyotik kullanmannın zararlı olabilicegini düşünüyor.baska bir jinekologa gittik oda ürologa sevketti erken dogum riski oldugunu söyledi bol bol su iç ve parol kullan antibiyotik veremem tetikleyebilir dedi .bugun baska bi hastaneden randevu aldık oraya gidicez :(hiç bişey anlamdım insnaı gözgöre göre öldrücekler:(

OP
AYSHE1990

AYSHE1990

Aktif Üye
Tepki
108
Tatlım ;

kendimden örnek vereyim sana.5 ay boyunca sürekli mide bulantısı ve baş dönmesi çektim.Yalnız afedersiniz istifra edemiyordum.sadece berbat çekilde midem bulanıyordu.İstifra ettiğim zamanda rahatlıyordum.Doktorum bunların normal olduğu söylemişti.Sadece sürekli istifra edersen serum bağlayabiliriz.Bebeğe zararı olabilir demişti ama senin yaşadıkların normal demişti.bende kilo vermiştim bu arada.Sonra istesende istemesende bu dönem geçince alıyosun tatlım.Üzülme geçecek bugünlerin :lilav: belki haftaya hiçbişeyin kalmicak.Bizi bilgilendir merak etmeyelim olurmu :teselli:

Yalnız ishal olman kafama takıldı canım :(

cok zor canım bebiiş için dayanıyorum sende zor günler gecirmişsin son 2 ayda olması kafama takılıor inş biran önce iyi olurum günlerdir yatıyorum kolumu kıpırdatıcak halim yok bugun tekrar dr gidicez canım bakalım ne dicek yazarım sonucu:(

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
geçmiş olsun. sorununuz hakkında bir bilgim yok. umarım herşey yolunda gider sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza.

ademiyat

Daimi Üye
Tepki
283
canım benim bebeğini etkiliyor malesef ,çünkü aynısını bende yaşadım son aylarıma doğru ilk gebeliğimde ve bebeğim çok zayıf doğdu ,sana tavsiyem bol bol su iç çabuk atlatabilmen için ,ialç kullanıyorsan kullanmamaya çalış oda bebeği olumsuz etkiliyor ,bol sıvı tel çare bu :( çok geçmiş olsun Acil şifalar diliyorum

OP
AYSHE1990

AYSHE1990

Aktif Üye
Tepki
108
su cok midemi bulandırıyor bebegim için zar zor içiyorum inş zayıf dogmaz cok üüzlüyorum cok:(

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
kilo verirsen bebekte almaz zayıf doğar,canım bende hamileyim yaklaşık iki aylık bendede aşırı bulantı var su bile midemi bulandırıyor ama doktorum günde üç litre içmem gerektiğini söyledi zar zor içmeye çalışıyorum..rabbim yardımcımız olsun bebeklerimize sağlık sıhhat versin inşallah..

OP
AYSHE1990

AYSHE1990

Aktif Üye
Tepki
108
kilo verirsen bebekte almaz zayıf doğar,canım bende hamileyim yaklaşık iki aylık bendede aşırı bulantı var su bile midemi bulandırıyor ama doktorum günde üç litre içmem gerektiğini söyledi zar zor içmeye çalışıyorum..rabbim yardımcımız olsun bebeklerimize sağlık sıhhat versin inşallah..

ilk iki ay genelde kilo veriliyor zaten canım bende vermiştim yakın zamanda rahat edersin bol bol yer içersin inş son aylarda böyle problem yasamasssın amin allah herkesin yardımcısı olsun bütün bebeklere saglık versin

ademiyat

Daimi Üye
Tepki
283
canım enfeksiyondan miden bulanıyordur ,iltihaptan çok su iç hayatım bol bol dinlen yorma kendini

G

guzelcem

Misafir
Canısı ALLAH analı babalı büyütsün hayırlı sağlıklı bebiş versin YÜCE ALLAHIM,sana da gayret versin.... ALLAH YARDIMCIN OLSUN....

OP
AYSHE1990

AYSHE1990

Aktif Üye
Tepki
108
Canısı ALLAH analı babalı büyütsün hayırlı sağlıklı bebiş versin YÜCE ALLAHIM,sana da gayret versin.... ALLAH YARDIMCIN OLSUN....

saol canım benim amin allah hepimiz bebeklerine kendlerine saglık versin hepimizin yardımcı olsun hastalık cok zor bütün hastalara şifa versin rabbim

OP
AYSHE1990

AYSHE1990

Aktif Üye
Tepki
108
arkadaslar dr gittim doktor enfeksiyonun hamilelilkte tehlikeli oldugunu söyledi idrar ve kan tahlili yaptı ve antibiyotik agrı kesici ates düşürücü verdi ve günde 3 litre su içmemi söyledi bol bolda dinlenmem gerekiyormuş dogumu tetikler dedi birde fitil verdi ilaçları aldım hamilelikte ayrı bi özen gösterin diyor %70inde olabilirmiş ninş biran önce iyileşiim iyiki çalışmıyorum demekki calışsaydım vay halime:(

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar