27 ocakta mahkemem var fikirlerinizle yardimci olun nolur :(

Tepki
68
selam arkadaslar ben almanyadan kiraz66 esimden ayrilali 3 yil oldu ve bu ayin 25 ne mahkeme cocuklari dinlicek sonrada 27 beni ve eski esimi cocuklar babayla asla biraraya gelmek istemiyorlar siddete maruz kalmislardi ve sahit oldular benimde maruz kaldigim zamanlar ve hakim bana mahkemede soracak istiyormusun babayla cocuklar bir araya gelsinler diye ama ben bu soruya ikna edici bir cvb bulamiyorum uykularim kaciyor gün yaklastikca cocuklar istese bende görsün derim ama onlarin piskolojisini bozuyor bu olaylar ne dicem ne yapcam bilemez bir haldeyim allahini seven bana fikrini söylesin beynimi calistiramiyorum kendim anaokul ögretmeni olmama ragmen tikandigim anlari yasiyorum lütfen hakime negibi bir cevap verebilirim diye fikirleriniz varsa benimle acil paylasin simdiden allah razi olsun saygilar kiraz66

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Öncelikle Allah yardımcın olsun.çok zor bir durum.Mahkemede şiddeti belirt çocukların şiddet nedeniyle uzak durduğunu söyle.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
selam arkadaslar ben almanyadan kiraz66 esimden ayrilali 3 yil oldu ve bu ayin 25 ne mahkeme cocuklari dinlicek sonrada 27 beni ve eski esimi cocuklar babayla asla biraraya gelmek istemiyorlar siddete maruz kalmislardi ve sahit oldular benimde maruz kaldigim zamanlar ve hakim bana mahkemede soracak istiyormusun babayla cocuklar bir araya gelsinler diye ama ben bu soruya ikna edici bir cvb bulamiyorum uykularim kaciyor gün yaklastikca cocuklar istese bende görsün derim ama onlarin piskolojisini bozuyor bu olaylar ne dicem ne yapcam bilemez bir haldeyim allahini seven bana fikrini söylesin beynimi calistiramiyorum kendim anaokul ögretmeni olmama ragmen tikandigim anlari yasiyorum lütfen hakime negibi bir cevap verebilirim diye fikirleriniz varsa benimle acil paylasin simdiden allah razi olsun saygilar kiraz66

Şiddet gördüğünüz anlarda buna şahit olmuş kişiler varsa onları mahkemeye şahit olarak çağırtın. Çocukların yaşadığı zor durumu bir de şahitlerden dinlerseler ikna olmaları daha kolay olur. Bir pedagoğa da durumu anlatın ve çocukların üzerinde ne gibi kötü etkiler bıraktığını pedagoktan aldığınız raporla mahkemeye kanıtlayabilirsiniz.

OP
K
Tepki
68
sahit cok ama hepsi susan insanlar suan koca sehirde bi allahimiz var türkcesi ne bilmiyorum ama cocuk koruma ve kadin siginma evlerindeki evraklarim bana sahitlik yapabilir ancak benim kadin siginma evine gittigim gün yüzüm cok felaket durumdaydi ve ordaki yetkililer bunlari rapor almisti ama amasi iste ben hakime kisa öz ve net bir cevap vermeliyimki kisa ama coksey anlatabilmeliyim ama ne:((

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
Lili ye katılıyorum.. pedagog yoluyla kanıtlarsanız çocuklarınızın yanına bile yaklaşamaz.. ama mutlaka rapor alın mahkeme için pedagog dan.. allah yardımcınız olsun..

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Kisa ve öz konusman gerekli mi? Raporlar varmis elinde, Almanya zaten kadindan yana olur. Avukatin yok mu canim ondan daha iyi bir fikir alirsin?

OP
K
Tepki
68
gülüm avkat var hakimde zaten hepsi ama avkatin bana dedigi sadece sözlü olarakta kendimi ve cocuklarimi iyi ve net bir dille hakime karsi savunmam gerekiyormus ama ben bu cümleyi toparlayip bir araya koyamiyorum kafam allak bullak oldugu icin sadece diyebilcem tek sey su cümle olabilir diye düsünüyorum hakime karsi ==gecmiste bu insan cocuklarima karsi siddet uyguladigi icin vede cocuklar bu olaylari hala unutamadiklari icin kesinlikle görüsmek istemediklerini kendileri bana söyledi ve ben cocuklarimin piskolojisinin dahada kötü olacagindan endise ettigim icin görüsmemeleri daha iyi cocuklar acisindan zaten cocuklarlada konusdunuz onlar neye karar verirse bende ayni kararda olurum== sadece bu kafamda toparlaya bildigim :(( düsüne düsüne artik bendede hal kalmadi hayirlisiyla bu iste bitseydi diyorum ve cvplariniz icinde cok sagolun allah razi olsun kardeslerim

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Allah yardımcın olsun canım
sen ne söylesende,hakim için çocukların ne diyeceği daha önemli,çünkü hakim tek teraflı bakmaz,tabiki senin ne sıkıntılar yaşadığınıda bilemez.bu yüzden hem çocuklarının söyleyeceği hemde senin ne söyleyeceğin önemli tabi en önemlisi beglelerde.
umarım hakkınızda hayırlısı olur canım

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
canm bende aynı durumları yaşadım tek fark sen yurt dışındasın 11 yıl önce bende eşimden ayrıldım seninde yazdığın gibi çocuklar şiddet görmedi ama annelerine yapılan şiddeti gördüler karşılıklı anlaşmaya vardık çocukları aldım nafaka istemedim hakimde niye istemiyorsun diyince mahkeme uzasın istemediğimi zaten çocuklarıma evliykende ben çalışıp baktığımı söyledim hakimde ayrıldığım eşime şöyle bir baktı doğru söylüyorsun bunun kendine hayrı yok dedi ve bizi boşadı 10 dakika sürdü bir kaç kez eve geldi çocuklar kovdu bir daha gelmedi sen yurt dışında olduğun çin farklı olabilir ben yanlız olmadığını aynı şeyleri yaşadığımızı paylaşmak istedim Allah yardımcın olsun işin güçün rast gitsin ne diyim RABBİM yavrularından ayırmasın ne diyim çok zor bir durum:dertli:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Allah yardimcin olsun canim, herseyin hayirlisi. Insallah hayirlisi ile atlatirsin.

G

guzelcem

Misafir
Canısı ALLAH YARDIMCIN OLSUN. dayak olayı olduğunda sen alman polisine ifade vermişsindir:( ayrıca sana hastaneden rapor ve eşinin dengesiz psikolojik baskı şiddete maruz kaldığına dair polis raporu vardır, bu raporu mahkemeye delil olarak sunduğunda pedagog çocuk psikolojisi uzmanlarıda çocuklarını dinler bu raporuda sunarsın sana ve çocuklarına değil görmek nefeslerini bile duyamaz dert etdiğin konuya bak takma kafana ayrıca almanya türkiye değil orda hukuk hele kadına şiddet konusunda yasaları ve cezaları hafif değil ağır olur, nerden biliyorsun diye soracak olursan dayım baro başkanı ve avukat anayasa mahkemesinde üye başkanı yurt dışındaki almanya ve amerika avusturalya japonya kanada da hukuk davalarına bakmışdır, sakın endişelenme hatda güle oynaya git hakime karşı mağdur zavallı endişeli gözlerle bak, hakimi bakışlarınla ikna et canısı gerisi teferruattır...:kayris:-kop:kayris:-kop

OP
K
Tepki
68
tsk ederim canim benim allah sendende diger arkadaslardanda bir degil binkez razi olsun bu yazdiklarinizla belki inanmassiniz ama kendimi yalniz caresiz hissetmemeye basladim cok tsk ederim canlar

comet70

Yeni Üye
Tepki
3
bence çocuklarının birer birey olduklarını kendi kararlarını kendilerinin vermesi gerektiğini söyle müdehale eden bir anne olmadığını göstermiş olursun nafaka konusunda ise taktirine bırak hakimin eğer ki nafaka istemez isen bildiğim kadar birdaha bu konuda tüm haklarını kaybede bilirsin dava açma şansın kalkar rabbim yardımcınız olsun

Tepki
22
bir erkeğin karısını dövmesi o erkeğin acizliğinden kaynaklanır ama erkek iyi bişey yaptığını zanneder bunu çocukların görmeside çok kötü bir durum psikolojileri bozuluyor özelliklede kız çocukları için evlilikten ve aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorlar ALLAH böyle erkeklere akıl ve vicdan versin ALLAH yardımcın olsun

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar