2011 Kasım Anneleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
:cicibebek:ben geçen hafta sonu bebeğin bütün giysiler-çoraplar-çamaşırlar-nevresim takımlarını uyku setinin yıkama ve ütü işlerini bitirdim.Minicik şeyleri ütülemekte pek zevkli oluyormuş.Hiç yorulmadım.Tatlı bir telaş içinde tatlı yorgunluk..:) Allah giydirmeyide nasip etsin.Sıra hastane çantası hazırlamaya geldi.Kış bebeği olucağı için hastane çıkışının yanı sıra yanıma yün patik-yelek-ceket de alıcam.Sağlık ocağında iğne vurulduğum hemşireyede sordum bir kaç fikir aldım, çantamı hazırladığımda neler koyduğumun listesini yazarım.

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
Kızlar unutmadan bebeğinize alışveriş yaparken yenidoğan 0-3 ay bol bol almayın.3-6 ay daha bol alın.hatta mevsime göre 6-9 ay karışık alın.çıtçıtlı badileride aynı şekilde 0-3 az 3-6 ay bol.Hatta 6-9 ay içinde bir kaç parça giysi alabilirsiniz.Daha sonra ihtiyaca göre alınır.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
sağol canım..her alınan bebek giysisi yıkanmalımı kutulu paketli olanlardamı?

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
sağol canım..her alınan bebek giysisi yıkanmalımı kutulu paketli olanlardamı?
Evet kutudakilerde..Onlar paketlenene kadar ne aşamalarda geçiyormuş,yerlerde sürünüyorlarmış ve yenidoğan bebeğin hassas teni için bir çok mikrop barındırabilir diye duyduğum için bende yıkayıp ütüledim.Satın aldığım herkesde yıkayıp ütülemem gerektiğini söyledi.Bebek detarjanı ve yumuşatıcısı aldım.Makinede kısa programda yıkadım. :panter:

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
:cikolata: çok tıkınıyorum bu aralar.54 tüm,şu an 66- 66,5 arası gidip geliyorum.Halada zayıf durduğumu söylemeleri ilginç.:zuzu: Siz kaç kilo aldınız.

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
Bugün seninle tanışacağız oğlum...Doğum yapan ya da yapıcak olan arkadaşlara hayırlı doğumlar diliyorum.

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
eee anneler görünmüyorsunuz :) doğurduk :) herkes iyi değil mi hu huuuuuu, güle güle büyütelimmmmmmmmmm bebeklerimizi,sabır ve özenle inşallah...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Konu sahibi arkadaşımın dikkatine;
Konu güncelliğini yitirdiğinden ötürü paylaşıma kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar