2010'da Plantin Sarı Saçlar!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Her şeyden önce platin rengi uygulama aşamasında risk içerir; o nedenle bu iş, mutlaka profesyonellere bırakılmalıdır. Saçlarınızı profesyonellere emanet etmemenin en önemli riski saşınızın ya kızıla dönmesi ya da çok sarı olması. Peki diyelim, istediğimiz platin rengine kavuştuk. Ya sonra? Bu işlem sırasında pigmentleriyle çok oynanmasından ötürü saç, zamanla nemini, esnekliğini ve pırıltısını yitirebilir; bu nedenle her yıkamadan sonra mutlaka besleyici bir maske uygulanmalı. Haftada bir kez de, saça eski elastikiyetini canlılığını kazandıracak özel yağlar uygulanmalı. Son olarak saçlarınızın köklerinin yeniden boyanması için on beş günde bir mutlaka kuaförünüze uğramalısınız.

Unutmayın: Cildinizin bakımı, bu saçla daha da önem kazanıyor. Çünkü neredeyse beyaza yakın olan bu saç rengi, yüzünüzdeki leke veya sivilce gibi küçük kusurları ön plana çıkarabilir.

platin.jpg

Eğer zaten sarışın veya açık kumralsanız, daha başarılı sonuçlar alınabilir. Fon ne kadar koyu renk olursa, istenilen sonuca ulaşmak o kadar zor olur. Onlara "Seattle rock" veya "Saint-Tropez" tarzı parıltılı bir renk uygulamak iyi fikir olabilir; yoksa saç ucuz görünebilir.

Yirmili yaşlardakilere herşey serbest! Saçınızın rengiyle ya da boyuyla oynayabilirsiniz.

Kırklı yaşlarda, saçlara hafif dore uygulanarak küçük hilelere başvurulabilir. Çünkü saçtaki dore, yaşınızı birkaç yaş küçültecektir. Yoksa siz hala Sharon Stone'un gençlik iksiri mi var zannediyordunuz?

Polly Maggoo saçı

Podyumlarda sıkça rastlıyoruz ancak gerçek hayatta kullanımı biraz riskli bir model. Ama eğer:

Gür ve düz saçlarınız varsa: "Vidal Sassoon" kesimi sizin için ideal. Çünkü bu, düz ve gür saçlara kontrollü bir hacim kazandıran bir model.

Oval ve minyon bir yüze sahipseniz: Küçük kulaklar ve minicik bir burunla yüzünüzü ön plana çıkaran bir model olduğundan, oval ve minyon yüzlüler için de ideal.

sac-model.jpg

Gözlük takmıyorsanız: Gözlükler entellektüel bir şıklık sağlıyor, orası kesin; fakat bu saç modeline uygun değil.

Uzun ve yapılı bir vücudunuz varsa: Aksi halde bu model, sizi daha da kısa gösterebilir.

İlgiyi üzerinize toplamaktan korkmuyorsanız: Cazibeyi kat kat arttıran bir model.

Her ay kuaföre gitmeye hazırsanız: Bakım ve kontrol gerektiren bu stil için, maalesef her ay kuaföre uğramanız lazım.

Alıntıdır!

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben röfle harici birşey yaptırtamam sanıyorum saçlarıma, zatenn esmerim platin nasıl olur bilemem:D

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
yok platinin sonu yok
çok kötü gösteriyor yüzü
kimseye yakıştıramıyorum ben
full makyajla ehh sadece dikkat çekiyo o kadar
doğal sarılar tercihim-hmm

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Sarı saça her zaman makyaj yapmak zorundasın zaten-ayse

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
resimdeki kadının ağız yapısı tuhafmış:)) bu renk insanı yaşlı gösteriyo bence

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Evet değişik bir ağız yapısı var:) Ama sarı saçında en çok yakıştığı kişi bence:eek:

Bende sevmiyotum sarı saçı, olduğundan yaşlı gösteriyor:eek:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
biara platin rüflelerim vardi
bayiliyorumda o renge
ama komple yaptirmam
ki hafif makyajla bile platin röfleli sac cok yakisiyo:fisfis::eller:

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
ben esmerım tamamıyle platın bana gıtmez
ama cıtcıt we boncuk kaynaklarım war platınlerım rengınde canım ısteyınce takıyorum sıkılınca cıkarıyorum:panter::dertli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar