10 Estetik Faciası

füreyya

Daimi Üye
Katılım
1 Eylül 2011
Mesajlar
2.315
Tepki
2.323
Puan
113
Konum
...
1. Hang Mioku: Yüzüne Yemeklik Yağ Enjekte Etti
48 yaşındaki Güney Koreli Hang Mioku'nun estetik operasyon bağımlılığı yüzüne yemeklik yağ enjekte etme derecine gelince, kadın tanınmayacak hale geldi. İlk estetik ameliyatını 28 yaşında olan Mioku sonraki yıllarda peşpeşe birçok kez bıçak altına yattı. Sayısız operasyondan sonra yüzü genişleyip şekilsizleşen kadının gittiği doktorlar ona herhangi bir işlem yapmayacaklarını söyledi, cerrahlardan biri psikolojik rahatsızlığı olabileceğini dile getirdi. İstediğine ulaşamayan Mioku bu olaylar sonrasında yüzüne yemeklik yağ enjekte etmeye başladı. Zayıf kadının yüzü o kadar genişledi ki mahalledeki çocuklar kadına "ayaklı vantilatör" lakabını taktı. Hang'in dile düşmesi en sonunda Kore televizyonuna çıkmasına sebep oldu. Duyarlı izleyiciler kadının haline acıyıp yüzünü küçülttürebilmesi için bağışta bulundular. İlk ameliyatta yüzden 60 gr, boyundan 200 gr yabancı madde alındı. Birkaç işlemden daha geçen Mioku'nun yüzü küçüldüyse de şekilsiz ve yaralar içinde kaldı.
10-estetik-faciasi,5,con.jpg


2. Jocelyn Wildenstein: 4 Milyon Dolarlık Canavar
Basında "Wildenstein Gelini" (Frankenstein'ın Gelini'ne gönderme) lakabıyla anılan Jocelyn Wildenstein'ın geçirdiği estetik ameliyatlarının toplam masrafı 4 milyon dolar. Peki dünyanın en meşhur ve en feci estetik ameliyat bağımlılarından olan yıldız nasıl bu hale geldi?
1970'li yıllarda Jocelyn Wildenstein güzel yüzlü, aşırı derece zengin bir sanat simsarı ile evli, iki çocuk annesi çok hoş bir kadındı. Estetik çılgınlığı, kocasını 21 yaşında Rus bir mankenle yatakta yakalayınca başladı. Wildenstein kocasını terk edip, tüm parasını almak yerine eşinin sevgisini geri kazanmak arzusuyla güzel olabilmek için defalarca bıçak altına yattı. Eninde sonunda kocası onu terk etti, Jocelyn'in ise eski haline dönebilmesi mümkün değil.
10-estetik-faciasi,7,con.jpg

3. Michael Jackson: 10'dan Fazla Estetik Burun Ameliyatı Oldu
Michael Jackson'ın 70'li ve 80'li yıllardan günümüze kadarki halini bilmeyen yoktur herhalde. Belki de dünyanın en meşhur "estetik faciası" olan Jackson 10'dan fazla estetik burun ameliyatı oldu.
10-estetik-faciasi,11,con.jpg

4. Pete Burns: Hayatı Boyunca Kazandığı Paranın Neredeyse Tamamını Estetik Ameliyatlara Harcadı
İngiliz müzik grubu Dead or Alive'ın eski solisti Pete Burns, dudaklarına aşırı miktarda poliakrilamid dolgu enjekte ettirdi, yanak implantı, birkaç estetik burun ameliyatı ve birçok dövme yaptırdı. 2006 yılında dudaklarına yapılan hatalı işlem sonrasında 18 ay süren estetik ameliyatlara neredeyse kazandığı tüm parasını yatırdığını açıkladı.
10-estetik-faciasi,10,con.jpg

5. Dennis Avner: Kedi Adam
"Kedi Adam" olarak tanınan Dennis Avner, totem hayvanı kaplan gibi görünebilmek için sayısız estetik operasyon geçirdi. Aykırı dövmeler, kaplan bıyıkları için transdermal implantlar, yüzün şeklini değiştirmek ve kaplan dişlerine sahip olabilmek için subdermal implantlar yaptırdı.
10-estetik-faciasi,3,con.jpg

6. Kertenkele Adam1972 doğumlu "Kertenkele Adam" lakaplı Eric Sprague ayrık dil yaptıran ilk kişilerden ve bu vücut modifikasyonunun popüler olmasını sağladığına inanılıyor. 37 yaşındaki Sprague 700 saat süren dövme uygulamasından sonra kendini sürüngene benzetti. Her bir kaşının yerinde 5 teflon kabartma var, dişleri uzun ve sivri, dili ayrık, kulak memeleri delik ve vücudu kertenkele derisine benzer şekilde pul dövmeleri ile kaplı.
10-estetik-faciasi,8,con.jpg

7. Donatella Versace: Başlı Başına Bir Karikatür
Gianni Versace'nin sarışın kız kardeşi Donatella Versace sayısız estetik ameliyat geçirdikten sonra kendini karikatür karakterine benzetti. Estetik burun ameliyatları burnu küçültmek için yapılsa da, Donatella'nın burnu büyüdükçe büyüdü, geniş, yassı ve eğri bir hal aldı. Zaten dolgun olan dudukları daha da şişti. Kırışıklıklarını gidermek için yüzüne yaptırdığı dermal enjeksiyonlar sonucunda gergin yüzü ve sarkık vücudu tezat oluşturuyor.
10-estetik-faciasi,4,con.jpg

8. Jackie Stallone: Yüz Estetiği, Kaş Kaldırma, Yanak İmplantı, Burun Ameliyatı...
Ünlü aktör Silvester Stallone'un annesi Jackie, gelecekte olacaklar hakkında köpeklerle konuştuğunu iddia etmesiyle ve arayanlardan ücret aldığı medyum hattı ile tanınıyor. Jackie Stallone'nin ününe şimdi de geçirdiği operasyonları ekledi; yüz estetiği, kaş kaldırma, yanak implantı, burun ve tabii dudak estetik ameliyatı.
10-estetik-faciasi,6,con.jpg

9. Amanda Lepore: Dünyanın En Ünlü Transeksüeli
Bir zamanlar çok fakir olan Amanda Lepore'nin geçirdiği sayısız estetik ameliyat onu dünyanın en ünlü transeksüellerinden biri haline getirdi. İlk estetik operasyonunu 15 yaşında oldu, lise son sınıfta cinsiyetini değiştirdi ve sonrasında onlarca kez bıçak altına yattı.
10-estetik-faciasi,2,con.jpg

10. Michaela Romanini: Kolajen Dolgusu İle Ünlü Sosyetik İtalyan
40 yaşındali sosyetik İtalyan Michaela Romanini dudaklarına yaptırdığı kolajen dolgu ve yaptırdığı sayısız estetik uygulama ile tanınıyor.
10-estetik-faciasi,9,con.jpg
 
OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Katılım
1 Eylül 2011
Mesajlar
2.315
Tepki
2.323
Puan
113
Konum
...
Sylvester Stallone'nin annesine dikkat : )
Kendini oğluna benzetmiş iyice :D
 

Trend

Daimi Üye
Katılım
15 Kasım 2010
Mesajlar
1.217
Tepki
1.072
Puan
113
Konum
Almanya
Ey allahim Akil fikir ver bu insanlara, güzelim yüzlerini estetikle mahvediyorlar..
 

Aslı Oktay

Daimi Üye
Katılım
30 Haziran 2011
Mesajlar
12.839
Tepki
19.334
Puan
113
Yaş
34
Konum
İstanbul
korku fılmınden cıkıp gelmıs gıbıler resmen:ayk:
eee yaradanın yarattıgını begenmez bıseyler yaparsan sonuclarına da katlanırsın :sinirli:
 

ayseegül

Yeni Üye
Katılım
23 Mayıs 2013
Mesajlar
2
Tepki
0
Puan
1
Konum
bursa
gece insanın önüne çıksa allah muhafaza insanın ödü patlar bunlar ünlülere benzemek için estetik delilerine örnek:gidiyom::gidiyom:
 
Katılım
9 Ağustos 2014
Mesajlar
6
Tepki
1
Puan
3
Konum
İstanbul
ay çok fenalar.. nasıl bu hale gelmişler bunlar ya. birde dünyanın en ünlü estetikçileri ile falan çalışıyorlar. ben estetikporta il görüşmek için gittiğimde 1 saat konuştular benimle, bunları direk ameliyat haneye almışlar galiba..
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

    Üst