10 Dakikada Hızlı Temizlik!

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.653
tumblr_inline_n6a9giYMrg1sw8vo6.jpg

Diyelim ki saat akşam 19.00 ve birden telefonunuz çaldı. Arkadaşlarınız 10 dakika içinde sizde olacaklarını söylediler ve eviniz felaket durumda. Evi çabukcak toplamanız gerekiyor. Peki, nereden başlamalı?
Evinizi hızlı bir şekilde gözden geçirin ve sorunları saptayın

Evinize şöyle bir göz atın ve görülecek alanların bir listesini çıkartın. Yatak odanıza girmeyeceklerse o bölümü şimdilik es geçebilirsiniz.
Askerleri çağırın

Eğer çocuklarınız varsa ve size yardım edebilecek yaştaysalar onları da temizliğe katın. Eğer size yardım edebilecek küçük askerleriniz yoksa iş başa düştü demektir. Bir plan yapın ve ona göre hareket edin.
Yüzeyler

İlk olarak, bütün yüzeylerin tozunu alın ve biblolarınızın yerlerinin bozulmasını dert etmeyin, onlarla yarın ilgilenirsiniz. Şimdilik toparlayamadığınız fazlalıkları dolaba kaldırın. Sağda solda kıyafetleriniz varsa onları da dolaplara ya da (kimse girmeyecekse) yatak odanıza atın.
Mutfak

Mutfağınızdaki kirli bulaşıkları çabucak bulaşık makinasına koyun. Eğer makinada yer kalmazsa, sadece geçici bir süre için, fırınınızın içini de kullanabilirsiniz. Misafirler gider gitmez de kirli bulaşıkları fırından çıkartın ki onları orada unutup fırını ısıtmaya çalışmayın. Bu, pek güvenli olmayacaktır.
Yerler

Elektrik süpürgenizi kapın ve yapabildiğiniz en hızlı şekilde görünen yerleri süpürün. Paspasınızı alın ve süpürdükten sonra yerleri hızlı bir şekilde silin. Camı açarak yerlerin daha çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz. Son olarak da birkaç mum yakarak ya da oda spreyi kullanarak evinize hoş bir koku verin.
Banyo

Yerlerini az önce temizlediğiniz banyonuzda lavabo ve tuvaletin içini de hızlı bir şekilde temizleyin, kirli havlunuzu ortadan kaldırın ve yeni havluyu yerleştirin.

Süreniz doldu! Hemen aynada kendinize şöyle bir bakın ve kendinize çeki düzen verin. fırsatınız varsa parfümünüzden sıkarak kendinizi tazeleyin ve en canlı gülümsemenizle kapıyı açarak misafirlerinizi karşılayın.

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Aynen böyle yapıyorum. :)
Oldukça tembelimdir ama iyi tarafım çok pratik olabiliyorum zorda kalınca :)

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bennnn on dakikada bunları yapacam:bayil:
yarın gelsinler..:derdimcok:

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
bugun heryeri bir güzel sildim. Bu yazının da verdigi gaz oldu galiba.
Ve tesaduf cat kapı misafir geldi. Oh dedim.şükür duvarlar bile silinmis halde :)

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ev temızken gelmeyen mısafır hep dagınıkkenı tercıh eder ya ben de ona bıtıyorum -alkis

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
kısa zaman da güzel ama 10 dakka da çok zor herşey yerli yerinde olacak içim içeme sığmazki benim düzgün olmassa ama akşam yattarken toprarım ortalığı sabaha da süpürge ve silme işini işini geçiyorum böylelikle 10 dakka ya sığdırabiliyorum

Tepki
10
ben çok vakit almasın ama etkili bir temizlik olsun diye cif tüm yüzeyler kullanıyorum. sulandırarak kullanıyorsun jeli, su boşalt- değiştir yapmaya gerek kalmıyor. lavabolar, ocaklar aynı şekilde. kim düşündüyse bravo valla :D

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar