Sodalı Pogaçam

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Malzemeler:süt
1 şişe maden suyu
1 paket kuru maya
1 su bardagı sıvıyağ
şeker
tuz
aldığı kadar un
beyaz peynir
üzeine yumurta sarısı ve çörek otu
Yapılışı:sıvı olanları bi kapta karıştıralım,üzerine unu azar azar ekleyip yumuşak bi hamur yapalım.bir saat hamurun mayalalanmasını bekleyelim,içine peyniri koyup şekil verip yağlanmış tepsiye dizelim, üzerine yumurta sarısı ve çörek otunu serpip fırında pişirelim..

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
v9hy0.jpg

maren

Daimi Üye
Tepki
1.427
icindeki malzemelere aklim yatti kesin cok guzel olmsur ,kesin en kisa zamanda deniycegim,ellerine saglikFLAMINGO bu ciceklerde sana

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Yaklaşık 3 gün önce yaptım.Yuvarlak şekilde.Resminide çektim hatta.Yiyen herkez bayıldı.Pamuk gibi yumuşacık oldu.Şu soda hem börekte hem poğaçada şahane oluyor.Sodalı kek deneyeceğim yakında onuda merak etmiyor değilim :hihi:

Senin poğaçalarda lezzetli görünüyor canım.Tarifime bir göz atıp resmimi paylaşim bende.

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Yaklaşık 3 gün önce yaptım.Yuvarlak şekilde.Resminide çektim hatta.Yiyen herkez bayıldı.Pamuk gibi yumuşacık oldu.Şu soda hem börekte hem poğaçada şahane oluyor.Sodalı kek deneyeceğim yakında onuda merak etmiyor değilim :hihi:

Senin poğaçalarda lezzetli görünüyor canım.Tarifime bir göz atıp resmimi paylaşim bende.

bende seviyorum bu poğaçayı yumuşacık oluyor

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.535
Amanın bu ara bende bir poğaça isteğidir gidiyor bunu görmemde pek hoş oldu :D sodalı olması ilgimi çekti malzemeside azmış denemeyi isterim ellerine kollarına sağlık

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Amanın bu ara bende bir poğaça isteğidir gidiyor bunu görmemde pek hoş oldu :D sodalı olması ilgimi çekti malzemeside azmış denemeyi isterim ellerine kollarına sağlık

mutlaka yapmalısın canım harika bi poğaça garinti veriyorum

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
Malzemeler:süt
1 şişe maden suyu
1 paket kuru maya
1 su bardagı sıvıyağ
şeker
tuz
aldığı kadar un
beyaz peynir
üzeine yumurta sarısı ve çörek otu
Yapılışı:sıvı olanları bi kapta karıştıralım,üzerine unu azar azar ekleyip yumuşak bi hamur yapalım.bir saat hamurun mayalalanmasını bekleyelim,içine peyniri koyup şekil verip yağlanmış tepsiye dizelim, üzerine yumurta sarısı ve çörek otunu serpip fırında pişirelim..

poğaça tarifi arıyordum senin tarifin gözüme çarptı canım yapmasına yapacamda süt ve mayayı anlamadım

süt nekadar olacak maya nekadar 1 paket derken kaç gr lık olacak yada maya ölçüsünü kaşıkla yaklaşık nekadar koymam gerekiyor

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
poğaça tarifi arıyordum senin tarifin gözüme çarptı canım yapmasına yapacamda süt ve mayayı anlamadım

süt nekadar olacak maya nekadar 1 paket derken kaç gr lık olacak yada maya ölçüsünü kaşıkla yaklaşık nekadar koymam gerekiyor

canım süt 1 su bardagı olacak
maya olarakta bi paket instant kuru maya kullandım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar