Pide (Hellimli-Sucuklu-Pırasalı + Yumurtalı )

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.535

attachment.php

Pide (Hellimli-Sucuklu-Pırasalı)

3 su bar.un
1 adet çırpılmış yumurta (içine ve üstüne sürmek için)
2 çay bar.ılık su
1 yemek kaş. tozşeker
Yarım paket yaşmaya
Bir miktar tereyağ (üzerine sürmek için)
Yeterince tuz
Pulbiber (yumurtaya eklenecek)

Pırasalı iç :4 Adet ince kıyılmış pırasa,2 adet Sivribiber,1 adet kırmızı biber,küp doğranmış
hellim peyniri (veya benzer bir peynir) sucuk

İçin hazırlanması :pırasa,sivribiber ve kırmızı biberi kavurun tuz ve biraz pulbiber ekleyin
ateşten alın.

Süslemek için : Domates ve sivri biber

Hamurun yapılışı:

Maya ılık suda eritilip yumurta ve tereyağ hariç tüm malzeme eklenip yoğurulur.15 dak dinlendirin 4 eşit parçaya bölüp açın her yerine pulbiberli yumurta sürün.İç malzemeyi eşit miktarda paylaştırın peynir ve sucukları koyun kenarlarını 1 cm kıvırıp yumurta sürün.Domates ve sivri biberi yerleştirip önceden ısıtılmış fırında pembeleşene dek pişirin.Yumuşak olması için sıcakken hamurun her yerine tereyağ sürün.

Not :peynir,sosis,ıspanak veya kıymalı harç koyabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 2424.jpg
    2424.jpg
    62,8 KB · Görüntüleme: 188

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
hellim peynirine bayilirim ama pideye konulabilecegi aklima gelmemisti canim:cee
pirasada iyi fikir bizde hic yenmiyor cünkü:acep:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
ay ay ay bu yapilmazmi,pazar gunune:sirin:
ama yas maya yerine toz maya olurmu sekerim,,toz maya kolay bulunuyoda,yas maya bulamamki burda,,,

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.535
Teşekkürler sağolun ...
Elis kuru mayayla denedim mi hatırlayamadım sen bir dene istersen olabilir de...

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.535
suan pirasam kavruluyo,bitti sanirim,,bi kosu hamurumuda yapip resmimle geliyom,artik bakicaz kuru maya kullancam,,,mecbur,,,,:cokkomik:

Harikasın ya yapmış bile bravo :eek: beklemedeyim merak ettim kuru mayayla nasıl olacak bakalım elcağızlarına sağlık...

Not :Çıkar çıkmaz heryerini yağla bak unutma hatta sar bir beze ohhh yumuşacık olsun...

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
Elis hadi kolay gelsin canim mutlaka bekliyoruz resmini:cee

yaptim canim,sekline gulme olarmi,cok acayip oldu cunku:cokkomik:

Harikasın ya yapmış bile bravo :eek: beklemedeyim merak ettim kuru mayayla nasıl olacak bakalım elcağızlarına sağlık...

Not :Çıkar çıkmaz heryerini yağla bak unutma hatta sar bir beze ohhh yumuşacık olsun...

eveeeeeeeeet,,,pidelerim coktaaaaaan bitti bile,,artik sadece resimlerde:hihi:tam firindan cikti kayinpederim kapida,dedim kaynanan seni seviyomus babacim,afiyetle yediler,esimin,kizimin ve kayinpederimin hosuma gitti,ben oruclu oldugum icin yiyemedim,bikac saat sonra pide ve cay ile orucumu actim,,benimde cok hosuma gitti,,,
sekil itibari ile hic senin pidelere benzemiyo ama:cokkomik:bidahakine daha dikkatli olucam,,,haaa gec kaldin notuna,,,cunku yag surmeyi unutmustum,neyse bidahaki sefere,,,artik hamurumu kalin tututum,yoksa toz mayadanmi oldu bilmiyom ama icini oymustum ne guzel piserken sekli degisti:cokkomik:tadi cok guzeldi ama,,en kisa zamanda gene yapicam,,,tesekkur ederim canim,,,
<script src='http://img69.imageshack.us/shareable/?i=dsc06343zh.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.535

yaptim canim,sekline gulme olarmi,cok acayip oldu cunku:cokkomik:

eveeeeeeeeet,,,pidelerim coktaaaaaan bitti bile,,artik sadece resimlerde:hihi:tam firindan cikti kayinpederim kapida,dedim kaynanan seni seviyomus babacim,afiyetle yediler,esimin,kizimin ve kayinpederimin hosuma gitti,ben oruclu oldugum icin yiyemedim,bikac saat sonra pide ve cay ile orucumu actim,,benimde cok hosuma gitti,,,
sekil itibari ile hic senin pidelere benzemiyo ama:cokkomik:bidahakine daha dikkatli olucam,,,haaa gec kaldin notuna,,,cunku yag surmeyi unutmustum,neyse bidahaki sefere,,,artik hamurumu kalin tututum,yoksa toz mayadanmi oldu bilmiyom ama icini oymustum ne guzel piserken sekli degisti:cokkomik:tadi cok guzeldi ama,,en kisa zamanda gene yapicam,,,tesekkur ederim canim,,,
<script src='http://img69.imageshack.us/shareable/?i=dsc06343zh.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Ay ay ayyy elisime bak be artık kim tutar seni yürü bacım -alkis ellerine sağlık canım valla tok olmama rağmen şimdi uzatsan hayır demem hani :catalbicak: demek kuru mayayla da olucak bende not olarak düşeyim defterime beğenmenize sevindim afiyet bal şeker olsun...

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.535
Bu da aynı tarifin yumurtalısı

h1.jpg

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar