Fındık Kurdu - 3 2 1 Poğaçam

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
attachment.php

3 2 1 Poğaça:

MALZEMELER

3 adet kabartma tozu
2 su bardağı yoğurt
1 su bardağı sıvı yağ
2 çay kaşığı tuz
Elenmiş un

Ekli dosyalar

• 004.jpg
    004.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 107
OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

attachment.php

attachment.php

@Şekerpare m.. Canıımmm öğrendim unun ne kadar koyulması gerektiğini 5 su bardağıymış..Yeniden yaptım..Yarım saatte dolapta bekletilmesi gerekiyormuş..Aman Allahım o nasıl bi tat.Bayıldım muhteşem..Mayalı poğaça halt etmiş yanında...:ko

Arasına peynirle yeşil soğan koydum süper oldu..Çok teşekkürler canım herşey için:ask:

001.jpg

002.jpg

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Canım benim gördünmü un miktarı fazla geldiği için sevmemişsin.Ben eminim her damak tadına uyacak müthiş bir poğaça hatta bende eklerken özellikle belirttim.Denemeyen varsa mutfağa koşsun diye :hihi: Ben 5 bile koymuyorumdur diye düşünüyorum.Eline yapıştımı?Şekil vermekte güçlük çektinmi?

ÇOk sevind,m beğenmene.İnan sen hüsrana uğrayınca bende kötü oldum.Çünkü genelde tarif veririm ve benimki gibi olmadığını söyleyenler olur.Üzülüyorum ozaman.Tarif aynı tarif ama neden farklı olur???Tekrardan çok sevindim canım.Mayalı poğaçalara bin basar bence.Yok hamuru mayala yok tepsi mayası yap.Birgün önceden yapmak farz oluyor.Bu öylemi?Şipşak tamamdır :hihi: Acil zamanlarda bekletmeden yaptığımda oluyor benim.Fırını ön ısıtma yapmdan koyuyorum fırın ısınana kadar bekliyor zaten :hihi:

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Canım benim gördünmü un miktarı fazla geldiği için sevmemişsin.Ben eminim her damak tadına uyacak müthiş bir poğaça hatta bende eklerken özellikle belirttim.Denemeyen varsa mutfağa koşsun diye :hihi: Ben 5 bile koymuyorumdur diye düşünüyorum.Eline yapıştımı?Şekil vermekte güçlük çektinmi?

ÇOk sevind,m beğenmene.İnan sen hüsrana uğrayınca bende kötü oldum.Çünkü genelde tarif veririm ve benimki gibi olmadığını söyleyenler olur.Üzülüyorum ozaman.Tarif aynı tarif ama neden farklı olur???Tekrardan çok sevindim canım.Mayalı poğaçalara bin basar bence.Yok hamuru mayala yok tepsi mayası yap.Birgün önceden yapmak farz oluyor.Bu öylemi?Şipşak tamamdır :hihi: Acil zamanlarda bekletmeden yaptığımda oluyor benim.Fırını ön ısıtma yapmdan koyuyorum fırın ısınana kadar bekliyor zaten :hihi:

Ele yapışıyor canım yine de onun formülünü de buldum..Sıvıyağ

Eline sür yuvarla hiç yapışmıyor:nk:

Gerçekten de mayalıdan daha da çok hoşuma gitti benim de..Bundan sonra sık yaptığım tarifler arasında yerini alacak zaten:)

Şekli sen çok gzel vermişsin hiç çatlamamış nasıl yaptın @Şekerparem varmı bi püf noktan..

Birde sen az pişirdin sanırım altın sarısı parlıyor poğaçaların di mi..:nk:

Canım tarifi başkaları tutturamıyor demişsin ya işte birebr un ölçüsü olmadığından..Ölçüler birebirolsa yapabilirler sanırım,yarım saat dolapta dinlenmeside gerekiyomuş,sen dinlendiriyor musun

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Ele yapışıyor canım yine de onun formülünü de buldum..Sıvıyağ

Eline sür yuvarla hiç yapışmıyor:nk:

Gerçekten de mayalıdan daha da çok hoşuma gitti benim de..Bundan sonra sık yaptığım tarifler arasında yerini alacak zaten:)

Şekli sen çok gzel vermişsin hiç çatlamamış nasıl yaptın @Şekerparem varmı bi püf noktan..

Birde sen az pişirdin sanırım altın sarısı parlıyor poğaçaların di mi..:nk:

Canım tarifi başkaları tutturamıyor demişsin ya işte birebr un ölçüsü olmadığından..Ölçüler birebirolsa yapabilirler sanırım,yarım saat dolapta dinlenmeside gerekiyomuş,sen dinlendiriyor musun

Eğer acilse zamanım yoksa bekletmiyorum ki o fotodakileri bekletmemiştim mesela.Beklettiğim zamanlarda oluyor ama.

Şekil vermenin püf noktası yok canım.Yakın olaydık birgün bende yapardık beraber

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar