Ev İşlerinde Limon Kullanın

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ev İşlerinde Limon Kullanın

attachment.php

Limon sadece salata sosu yapmaya yarar diye düşünenlerdenseniz farklı kullanım şekillerini okuyun!

1. Mobilya cilası

Bir limonun yarısını bir-iki çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak mobilya cilası elde edebilirsiniz.

2. Parlak bulaşıklar

Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bir limonu ikiye bölerek yarısını makinenin içine yerleştirin. Bulaşıklarınızın makineden pırıl pırıl çıktıklarını göreceksiniz.

3. Sterilize edin

Kurulama bezlerini kaynar suya karıştıracağınız yarım limonun suyunda bekletin. Leke ve kirlerin çözülmesi için ideal bir yöntem.

4. Kokulara karşı

Sarımsak ve soğan kestikten sonra ellerinizi limonlu suda bekletin, kesme tahtanızı limonla ovarak bakterileri öldürün.

5. Fırın temizleyici

Hamur işlerinden arta kalan parçaları çözmek için fırın kabına bir limon suyu sıkıp üzerine su ekleyin. Fırını 360 derecede ısıtın. Kirlerin çözüldüğünü göreceksiniz.

Alintidir. :eek:pucuk:

Ekli dosyalar

• mini-k.jpg
    mini-k.jpg
    4,6 KB · Görüntüleme: 145

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
2. Parlak bulaşıklar

Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bir limonu ikiye bölerek yarısını makinenin içine yerleştirin. Bulaşıklarınızın makineden pırıl pırıl çıktıklarını göreceksiniz.

çok ilgin. limonun suyu mu sıkılacak yarım mı koyalacak neresine koyulur ki

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Rica ederim canim. :hhhhhh:

2. Parlak bulaşıklar

çok ilgin. limonun suyu mu sıkılacak yarım mı koyalacak neresine koyulur ki

Makinenin icine dedigine göre, sadece limonun yarisini her hangi bir yerine koyup yikatacaksin canim. Ben bunu deneyecegim. :eek:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
2. Parlak bulaşıklar

ben bunu yapmistim,ama bi fark goremedim ben,,

sagol canim paylasim icin,,,

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
ben kaşık sepetine koyarım limonu hoş koku veriyor gerçekten:)ben küçükken anneannem saçlarımı tararken limon suyu sürer sonrada örerdi :Dsaçlarım bozulmazdı hiç:kptmya:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
2. Parlak bulaşıklar

Benim makinam yok ama kayganam yapıyor,kaşıklık yerine koyuyor bitmiş limonları.

Gerçekten güzel koku veriyor.

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Rica ederim canlarim. :eek:pucuk:
Ben limonu denedim ve memnun kaldim. Gercekten piril piril oluyor ve güzel kokuyor. :eek:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
ben limonun suyunu sıkıyordum birde kabuğuyla deneyim teşekkürler canım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar