En iyi makyaj fırçaları

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Allık fırçası

Açısı olan fırçalar yanakları ortaya çıkarmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek için ideal. Açısız ve kabarık olanlar, ‘nokta atışı’ misali yanakların tam ortasına hafif bir renk dokunuşu yapmak için uygun olabilir. Bu fırçaları aslında yüzünüze toz pudra uygulamak için de kullanabilirsiniz ki benim tercihim bu yönde olurdu. Avon, The Body Shop gibi çoğu marka allık fırçası üretiyor. Sephora’nın ‘Grab’n Go’ Brush adı verilen iki uçlu fırçası bir tarafıyla pudra sürmeyi, diğer ucuyla göz makyajı yapmayı mümkün kılıyor!

Pudra fırçası

İri puflar, kocaman fırçalar… Pudra fırçaları genelde toz pudra uygulamasında kullanıldığı için yatay açı gerektirmiyor. Uygulama yüzün bütünü kapsıyor ve fırça kıllarının yumuşak olması pudrayla temasında her bir kıl tanesinin pudra parçacıklarına tutunmasını ve kolay sürümünü sağlıyor. Benefit markasının ‘Bluffpuff’ fırçasına bayıldık! Pudra sürmek için sünger şeklinde aplikatörler de kullanılabilir ancak uygulama daha yoğun olur ve cildi örter. Biz özellikle şirin pudra kutularını ve içlerinden çıkan kurdeleli yumuşacık ‘pufları’ seviyor, onlarla tuvalet masalarımızı süslüyoruz!

Kapatıcı fırçası

Yeni keşfim kapatıcı fırçaları… Hani göz altındaki morlukları gizlemek, yüzünüze taze bir ifade katmak için göz altı kapatıcıları kullanıyoruz. Eskiden hep parmaklarımı kullanarak sürerdim ancak Bare Escentuals ‘Concealer brush’ aldığımdan beri çok rahatım. Uygulama çok daha hafif oluyor ve göz altı bölgesine zarar vermiyor.

Göz farı fırçası

Göz fırçalarını hiç kullanamazdım, biraz beceri gerektiriyor çünkü. Sephora’nın yine iki uçlu ‘Smoky Eye Brush’ fırçası hayatımı kurtardı diyebilirim. En çok açısız, dolgun tarafını kullanıyorum. Ucunu fara birkaç kez bastırıp elimin üstünde fazlalığını alıyorum (koyu kahverengi veya gri farlar). Sonra da direk göz kapağı çukuruma gözümün bir ucundan diğer ucuna farı uyguluyorum ve direk belirgin ve derin bakışlara sahip oluyorum. Sephora fırçaları gerçekten çok başarılı. Benim size bu yazıda anlattıklarım 38,50-54,50 TL arsında değişiyor. Sonuçta bir kere alıp uzun yıllar kullanıyorsunuz… Kesinlikle değer! Ayrıca iki uçlu olmaları sayesinde makyaj çantanızda başka şeyler için yer kalıyor!

Çizgi yumuşatıcı

Keskin çizgilere son! Fırçadan ziyade köpük bir aplikatör; gözlerinize çektiğiniz kalem çizgisini dağıtıyor, silikleştiriyor. Tam ‘dumanlı makyaj’ efekti yani… Yıllardır kullandığım The Body Shop markalı bir tane var, çok kaliteli. Sürekli pamuklu kulak çubuğu kullanmak yerine en bir tane çizgi dağıtıcı edinin derim. The Body Shop’un fırçalarına ayrı bir parantez açmamız lazım. Çok çeşit var ve hepsi de farklı amaçlara yönelik. ‘Far yayıcı’ köpük aplikatörü de hem göz kapağının tümüne açık renk baz sürmek hem de farklı farları karıştırmak için ideal!

Fırça setleri

Size muhteşem bir hediye fikri vermek isteriz… Fırça seti! Neden süper bir fikir? Çünkü kimse kendine böyle bir yatırım yapmıyor. Biraz pahalı olsa da fırça setleri hem çok şık hem de sizi büyük bir dertten tek hamlede kurtarıyor. Bobby Brown, Mac ve Laura Mercier gibi markaların çok güzel setleri var, öneririz. Bu setleri tüm Mac mağazalarında, Harvey Nichols, Boyner ve Sephora’larda bulabilirsiniz…

BAKIMI:

*Makyaj fırçalarınıza iyi bakın! Ayda bir kere fırçalarınızı az miktar şampuanla yıkayıp biraz da bakım kremiyle yumuşatabilir, durulayıp kurumaya bırakabilirsiniz.

ALINTIDIR....

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
İşte bu çok iyi oldu,bir allık fırçam var ne zaman aldım hatırlamıyorum ama yıllardır onu kullanıyorum:D

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben hala aramaktayım birtanem ya:D Hem kapaklı olsun hem de güzel bir fırça olsun istiyorum. Bir tane buldum 500 TL dedi. Şok oldum:bayil:

livanur

Aktif Üye
Tepki
223
Arkadaslar ,ben bundan bir kac ay önce sigma nin fircalarini aldim (Amerikadan siparis etdim)
sigmanin sitesine girip bakabilirsininiz,ben cok memnunum ,MAC fircalarin tipa tipi ,fiyat olarak ben 55 euro verdim tam takim.MAc fircalari tanesi hemen hemen 30-40 euro ,artik siz tahmin edebilirsiniz tam takim alindiginda nekadar tutar.

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Arkadaslar ,ben bundan bir kac ay önce sigma nin fircalarini aldim (Amerikadan siparis etdim)
sigmanin sitesine girip bakabilirsininiz,ben cok memnunum ,MAC fircalarin tipa tipi ,fiyat olarak ben 55 euro verdim tam takim.MAc fircalari tanesi hemen hemen 30-40 euro ,artik siz tahmin edebilirsiniz tam takim alindiginda nekadar tutar.

Canım gayet uyguna almışsın. Peki kargo parası ne kadar tutuyor ki? Bir de TR'ye gönderim var mı?

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Pudra fırçası

firca.jpg

İri puflar, kocaman fırçalar… Pudra fırçaları genelde toz pudra uygulamasında kullanıldığı için yatay açı gerektirmiyor. Uygulama yüzün bütünü kapsıyor ve fırça kıllarının yumuşak olması pudrayla temasında her bir kıl tanesinin pudra parçacıklarına tutunmasını ve kolay sürümünü sağlıyor.

Pudra sürmek için sünger şeklinde aplikatörler de kullanılabilir ancak uygulama daha yoğun olur ve cildi örter.

Allık fırçası

firca.jpg

Açısı olan fırçalar yanakları ortaya çıkarmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek için ideal. Açısız ve kabarık olanlar, ‘nokta atışı’ misali yanakların tam ortasına hafif bir renk dokunuşu yapmak için uygun olabilir. Bu fırçaları aslında yüzünüze toz pudra uygulamak için de kullanabilirsiniz.

Kapatıcı fırçası

firca.jpg

Göz altındaki morlukları gizlemek, yüzünüze taze bir ifade katmak için göz altı kapatıcıları kullanıyoruz. Kapatıcı fırçasının kılları bu yüzden uzun ve dar olmalıdır. Böylece koyu göz halkalarını bile rahatlıkla kapatabilirsiniz. Uygulama çok daha hafif olur ve göz altı bölgesine zarar vermez.

Far fırçası

firca.jpg

İki uçlu far fırçalarını öneriyoruz çünkü oldukça pratiktirler ve güzel sonuç verirler. Bunun için Sephora'ya bakabilirsiniz. Göz farı için kullanacağınız fırçanın kılları yumuşak ve kısa olmalıdır. Fırça, farın gözkapağı üzerinde dengeli ve kolay bir şekilde sürülmesini sağlar.

Eyeliner fırçası

firca.jpg

Krem eyelinerlar mükemmel bir göz makyajı için çok uygun malzemelerdir. Yoğunluğu fazla ve sürümü kolay olurlar. Eyeliner fırçası özeldir. Sert, kısa ve yoğun kılları vardır.

Kaş fırçası

firca.jpg

Rimel şeklinde olanları renklidir. Açık renk kaşları belirginleştirmeye ve kaşların şeklini vurgulamaya yarar.

Fırça ve tarak biçiminde olanları kaşları tarar ve düzgünleştirir.

Alıntıdır:ayna:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben Oriflame kullanıyorum ve de çok memnunum-ayse

Yıkadığımda bile hiçbirşey olmuyor.

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
b.brownın allık fırçasını denemiştim.süperdi.ama çok paraydı kıyamadım paraya.yüz kusurdu .ama onunla sürdünmü allık mukteşem duruyordu......

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bende bulmuştum zamanında 500 TL demişti :lululu: Baktığımla kaçtığım bir oldu:ilknur:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
amanın o ne öyle. 500 tl mi.. nasıl birşeymiş bu.. yarım milyara fırça..
yok almayayım, alana da mani olmayayım:kptmya:

Shiseido allık fırçasıydı canım. Zaten bir paketi vardı ki sorma:kptmya: Sarıp sarmalamışlar. Ben onu alsam kullanmam vitrine koyarım zaten:kptmya:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar