Emziren annelerin dikkatine

Tepki
64
Emzirme dönemi bebeklerin sağlıklı gelişimi için çok önemlidir.
Bebeklerin tüm besin ihtiyacı anne sütü ile karşılanıyor ve anne sütü ile beslenen bebeklerin bağışıklık sistemi güçleniyor .
Bebeklerin anne sütü ile beslenmesi,yaklaşık 14 ay sürer .
Bu zaman içinde annelerin tükettiği besinler önemlidir .
Annenin sıvı ıhtıyacını karşılayabillmek için süt ve süt ürünleri tüketip;sebze ,meyve ve tahıl gurubuna ağırlık vermesi gerekli.
Ayrıca emzirme;anne ve bebek arasındaki iletişimi de güçlendirir.:cicibebek:

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
emziren anneler yararlansın bu bilgilerden ama ben buna ilave olarak şunu söylemek isterim.annenin morali de çok önemli süt moral durumuna göre artıyo ya da azalıyo.Emziren annelerin etrafındakiler anneyi üzmesin lütfen.

Tepki
8.216
aa morale göre sütün artıp eksıldığını ılk defa duyuyorum gerçekten öylemi? şıunu bılıyorum ama eğer çok bır yıkıntı yaşarsa anne çok çok uzulurse sütü kaçarmış onu duymuştum

OP
süslü
Tepki
64
aa morale göre sütün artıp eksıldığını ılk defa duyuyorum gerçekten öylemi? şıunu bılıyorum ama eğer çok bır yıkıntı yaşarsa anne çok çok uzulurse sütü kaçarmış onu duymuştum

evet doğru canım emzirirken beslenme kadar moralin de çok önemi var insan üzülünce sütü gerçekten azalıyor hiç bir şeyi kafaya takmadan sadece onu beslemeye odaklanmak lazım emzirmek o kadar güzel bir duygu ki bebeğinin gözlerinin içine bakıp minicik parmaklarıyla memeni tutmaya çalışması yakında yaşıyacaksın inşallah

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215

evet canım ben ilk kez anne olduğumda bu yüzden yani moralimi bozan biri yüzünden sütüm birden gitmişti.bebişim aç kaldı mama vermek istememiştim anne sütü vermek istiyodum kaynanamın yüzünden kesildi hem de hiç haketmeden.sonra özür diledi benden ben de dedim torunundan özür dile sayende aç kaldı..moral çok önemli.başkasına kızıp sinirini benden çıkardı sonra özür diledi ama bu konuda onu hiç affedemem

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar