Benim Dünyam (25 Ekim) - Uğur Yücel,Beren Saat, Ayça Bingöl

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.533
fft64_mf1680086.Jpeg

Benim Dünyam

Başrollerini Uğur Yücel ve Beren Saat ’in üstlendiği, yönetmenliğini Uğur Yücel’in yaptığı ‘Benim Dünyam’ filmi için geri sayım başladı.

25 Ekim’de vizyona girecek filmin afişi Emre Erdem tarafından hazırlandı. Çekimleri temmuzda İstanbul ve Büyükada’da tamamlanan filmde senaryo gereği kar yağdırıldı. Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen çekimlerde özel kar makineleri kullanıldı. Filmin afişinde de yer alan fotoğraf bu sahnede çekildi. Hint yapımı ‘Black’ filminden uyarlanan filmde Uğur Yücel ve Beren Saat’in yanı sıra Ayça Bingöl , Turgay Kantürk, Hazal Ergüçlü gibi oyuncular yer alıyor.

berenfilm.jpg

benim-dunyam-467x278.jpg

benim-dunyam_3614370.jpg

Benim-Dunyam-826620.jpg

benim-dunyam-gorucuye-cikti.jpg

benim-dunyam_9305386.jpg

benim-dunyam_2391789.jpg

benim-dunyam_1346018.jpg

benim-dunyam_3176973.jpg

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.533
Bana da güzel bir film olmuş gibi geldi :findikim:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.533
1382287065828.jpg

Beren Saat'in karanlık ile sınavı

'Benim Dünyam' isimli filmde sağır ve kör bir kızı canlandıran Beren Saat, sağır birinin çıkardığı sesleri taklit ederken çok zorlandığını anlattı. Saat, rolü için bastonla yürüyüp işaret dili öğrenmiş

Beren Saat'in Uğur Yücel'le başrollerini oynadığı 'Benim Dünyam' isimli film, 25 Ekim'de izleyici ile buluşacak. Film; 2 yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle hem kör, hem sağır olan 'Ela' ile onu iyileştirmek isteyen 'Mahir Hoca'nın hikayesini anlatıyor. Filmde 'Ela' karakterini canlandıran Saat, rolü için uzun bir hazırlık dönemi geçirmiş.

BEREN SAAT FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

'ROLÜM İÇİN YARDIM ALDIM'
Duyan bir insan olarak, duymayan birinin çıkardığı sesleri taklit etmenin çok zor olduğunu söyleyen ünlü oyuncu; film öncesi ve film süresince Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyon Başkanı Ercüment Tanrıverdi ile birlikte çalıştığını anlattı: "Rolüm için Ercüment Tanrıverdi'nin yardımını aldım. Filmin esin kaynağı Helen Keller'ın internetteki videoları benim için iyi bir kaynak oldu. Onun sesini nasıl kullandığıyla ilgilendim." İşaret dilini de öğrenen Saat, aynı zamanda Altı Nokta Körler Derneği okullarının öğretmenleriyle çalışmalar yapıp bastonla yürüme dersleri de almış.
Sabah

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
orjinali harika bir filmdi
2 3 kere izlemiştim
birde türk versiyonunu izlerim heralde meraktan

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
ben de izlemek istiyorum ama olmayacak sanırım.
böyle filmler, sinemada izlenirse güzel.
eşim ağır filmlere gitmek istemiyor.
çok ısrar edersem belki ama bakalım...

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Güzel bişeye benziyor dün aksam en çok izlenenlerde 1milyon küsür izlenmiş diyolardı

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar