10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

OP
gülsemin

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
İlginç bir bilgiyi de paylaşmak istedim..

resim18gx2ln7jj8av.jpg

goznuru

Daimi Üye
Tepki
396
TV kanallarina bakiyorum su an hemde gulerek bu kadarmi duyarsiz olunur, yaziklar olsun . ULUSAL KANAL olmasa ne Anit kabirdeki toreni nede dolmabahcedeki toreni goremeyeceyiz.Burda benim gibiler icin ozel gunlerin anlami cok buyuk.Yurt disinda olmak vataninda ne oldugunu ogrenmek tv kanallarindan yararlaniyoruz 10 kasimi yayinlamayan tv kanallarina yaziklar olsun demeyimde ne deyim??

Eylem_Işıl

Aktif Üye
Tepki
170
TV kanallarina bakiyorum su an hemde gulerek bu kadarmi duyarsiz olunur, yaziklar olsun . ULUSAL KANAL olmasa ne Anit kabirdeki toreni nede dolmabahcedeki toreni goremeyeceyiz.Burda benim gibiler icin ozel gunlerin anlami cok buyuk.Yurt disinda olmak vataninda ne oldugunu ogrenmek tv kanallarindan yararlaniyoruz 10 kasimi yayinlamayan tv kanallarina yaziklar olsun demeyimde ne deyim??

Ne kadar hak verdigimi bilemezsiniz malesef bazi değerlerimiz unutturulmaya calısılıyor.Bizlerin bilinçli olmasi gerekiyor.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Dünyanın hayran olduğu lider.
Nur içinde ol
Seni her zaman rahmet ve şükranla anıyoruz:bayrak:
Emanet ettiğin bayrak hep dalgalanacak:bayrak:

elif20

Daimi Üye
Tepki
5.422
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/545524_383297011748222_83197496_n.jpg

Her 10 Kasım sabahı; okulumuzun önünde saat 9'u 5 geçe yeri göğü inleten o siren sesleri ile yüreğimde fırtına kopar,gözlerimden yaş akardı.öyle ki;kimi zaman,o siren sesleriyle 'Atatürk' gelecek diye düşündüğüm oluyordu.hani'Atatürk ölmedi,yüreğimde yaşıyor.uygarlık savaşında bayrağı o taşıyor,her engeli o aşıyor'Marşımız vardı ya!?beni okadar etkilemiş ki;şuan çalan sirenler, tüylerimi diken diken eden o anlara döndüm.
Biz 'Atamızı'yitirmedik,sadece dinlenmesine rahat uyumasına izin verdik. biz 'Türk gençliğine armağan ettiği Cumhuriyet bayrağını taşıyışımıza şahitlik ediyor' sen rahat uyu Atam...!

O 1881'de doğduğunda bir nesli kurtarıp, kendine aşık edeceğini bilmiyordu!
Mustafa KEMAL ATATÜRK

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778

ATATÜRK'ü unutturmak onun değerlerinden vazgeçirmek için yapılmayan şey kalmıyor, ilk okula yeni başlayan çocukların çoğu Atarükten bi haber, birileri kendini Atamızın yerine koyuyor. en azından bu 10 kasımda ATAMIZ huzur içinde uyumuştur karşısında sahte saygı duruşunda duran kimse olmadı

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar