Hanımlara haberler

Farklı bir domates çorbası

Domates çorbası

Malzemeler;

–          6 adet iri boyda domates

–          Un

–          Tereyağı

–          Baharatlar

–          Süt

–          1 Yumurta

–          4 bardak et suyu

Hazırlanışı:

Tereyağından ve undan birer kaşık tencereye atıp rendeleşecek şekilde kavurmaya başlıyoruz. Üzerine 6 domatesi pişecek şekilde hazır hale getirip ekliyoruz. Daha sonrasında ise bunları rendeleşecek şekilde kavuruyoruz. Kavrulduktan sonra et suyu da ilave ederek karıştırmaya devam ediyoruz. Et suyu ilave edilirken, karıştırmayı ihmal etmemeye çalışın. Domatesli karışım ile et suyunun karışması için biraz daha karıştırmaya devam edip ardından baharatları kullanıyoruz.

Bir miktar kadar tuzu uygun şekilde tencerenize koyup daha sonrasında çok az kimyon koyabilir, aynı şekilde tat vermesi amacıyla karabiber de çok az şekilde konabilir. Biraz daha pişmesi açısından karıştırmaya çok az bir zaman daha devam ediyoruz.

Karıştırmayı çok kısa yaptıktan sonra kısık ateşte domates çorbasının kendi kendine pişmesini bekliyoruz. Bu arada bizlerde bir kap içerisinde bir yumurtayı ve sütü çırpalım. Çırpmayı bitirdikten sonra da birkaç kepçe tencerede ki çorbadan alarak süt ve yumurtanın bir anda sıcaklıktan dolayı eriyip gitmemesi için öğütme amacıyla kapta gerekli karıştırmayı yapıyoruz. Ardından bunu da çorba ile karıştırıyoruz. Pişen çorbanın üzerine ilave edip, karıştırmaya devam edin. Birkaç dakika daha kaynattıktan sonra çorbanız servise hazırdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taneli sebze çorbası tarifi

MALZEMELER 2 adet orta boy patates 1 adet soğan 1 adet kabak 1 adet kırmızıbiber …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir