Hanımlara haberler

Yurtiçinde Kış Tatili İçin Popüler Yerler Nereler?

Türkiye’de her yaz harika tati dönemleri geçiyor olsa da, elbette yaz değil kış tatillerini seven çok insan da var. Yaz turizmi ile kış turizmi karşılaştırıldığında karşılıklı gerçekten çok iyi bir şekilde kapışabilecekleri de bir gerçektir. Buna karşılık, ülkemizde hem yerli hem de yabancı turistlerin kış tatili için tercih ettiği yerler nereler buyrun birlikte bakalım…

Yaz kış fark etmeksizin tercih edilebilir yerlerden biri de Muğla, Fethiye olacaktır. Fethiye’de insanların sıcacık olması, yaz – kış buraların havasında çok büyük bir ekstrem değişiklik olmaması ve tabi ki biraz da Akdenizin güzelliğiyle beraber bu bölgede ılık ve tatlı bir rüzgar ile kış döneminde güzel tatil geçirilebilir.

kapadokya
kapadokya

Nevşehir’de Kapadokya

Güzel bir kaçamak adına yapabileceğiniz kış tatillerinden biri de Kapadokya olabilir. Orta Anadolu şehri denilen Nevşehir’de ki Kapadokya, seyrede seyrede bitiremeyeceğiniz güzelliği olan yerlerimizden biridir. Seyir etmenizle büyüleyici şarap mahzenleriyle beraber siz de mükemmel bir manzaraya karşı harika zamanlar geçirebilirsiniz. Tabi ki burada Kapadokya balon turu ile çok güzel bir eğlence içinde de kendinize zaman bulmuş, zaman ayırmış olmalısınız.

Ayder Yaylası, Rize’ye Ne Dersiniz?

Karadeniz denilince akla gelen güzelliklerden biri de Ayder Yaylasıdır. Türkiye’nin de dışına çıkarak, dünyada eşi benzeri az görülen yerlerden biri olan Ayder Yaylası, yılda 5 ay boyunca kar yağar.

Daha önce almadığınız kadar tertemiz bir havayı alırsınız. Ve buranın havası, suyunun da birçok rahatsızlık – hastalığa çok iyi geldiği, insana rahat bir ortam sunduğu tartışılamayacak değerde bir gerçektir. Buraya gelindiğinde yemeklerinden tutun da gezmeyle bitiremeyeceğiniz ve tabi ki kaplıcasıyla fark yaratacak yerlerini siz de görebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bursa uludag kayak kış tatili

Türkiye’de Kış Tatili Önerileri 2017

Yaz aylarının da geçmesiyle beraber insanlar, artık kış tatili için öneriler neler var diye bakmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir