Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / Yeni hamilelere öneriler

Yeni hamilelere öneriler

Bir arkadaşım tesadüfen aradı ve 3 aylık hamile olduğunu söyledi. Ve doğmamış çocuğu için organik beslenme tavsiyeleri istedi. Bende bu yazımda ebveynlere organik beslenme hakkında genel olarak fikir vermyi amaçladım.

1. Gıda

Mümkün olduğunca direk topraktan çıkmış, daha az toksik  ve besin değeri daha fazla olan besinleri tercih edin. Et zehirli gıda zincirinde, sebzelere nazaran daha yüksek bir tehlike içerir. Sebzeler daha düşük tehlikelidir. Paketlenmiş gıdalardan uzak durun ve protein, kalsiyum, tam tahıl ve bol miktarda folik asit içeren zengin bir diyet ile beslenin.

2. Su

Evdeki musluk suyunuzun temiz olup olmadığını öğrenin. Suyu şişeye koymak yerine cam veya paslanmaz şişelere koymayı tercih edin.

3. Hava

Yaşamak için nefes almak zorundayız. Bunu kontrol edemeyiz. Ama mümkün olduğunca bulunduğumuz ortamlarda ev, araba, işyeri gibi pencereleri açarak iyi derecede havalandırma yapmalıyız.

4. Mutfak

Teflon ve yapışmaz tavalar özelliğini kaybedince, kansere sebep olabiliyorlar. Bunları atmak gerekiyor. Yine mikrodalga fırına plastik kaplar koymayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

1 Yorum bulundu

  1. Hamilelikte beslenme cok onemli gercekten bebegin gelisimi hersey buna bagli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir