Hanımlara haberler

Yaz geldi, klimalara dikkat!

Teknolojinin hayatımıza getirdiği kolaylıklar şüphesiz görmezden gelinemez. Fakat teknoloji bir taraftan kolaylık sunarken bir taraftan sağlığımızı da tehdit edebiliyor. Bu yüzden teknolojiyi kullanırken yan etkilerini, vereceği zararları bilmekte ve önlem almakta yarar var. Yaz mevsimi geçte olsa geldi ve reklamlarda klimalar boy göstermeye başladı. Tatile çıkamayan yazı evinde geçirecek insanlar için klimalar vazgeçilmez şüphesiz. Ancak dikkat edilmeis gerek çok önemli bir nokta var. Uzmanlar, ölümcül bakteri riskine dikkat çekerek klimaların bakımlarının düzenli olarak yapılması gerektiğini, bunun hayati önem taşıdğını söylüyor.

Klimaların soğutma sistemi içinde zamanla toz ve mantar birikiyor. Ve bunlar kronik alerjik hastalıklara sebep olabiliyor. Eğer klimanın bakımı yapılmamışsa, bu klimanın yaydığı havaya maruz kalan kişilerde nezle, astım, alerjik zatürre gibi hastalıklar görülebiliyor. Bununla beraber akciğer enfeksiyonu da görülebiliyor.

Özellikle çocuğu olan evlerde klima bakımı ihmal edilmemeli. Sağlıklı günler dileriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir