Hanımlara haberler

Yaz enfeksiyonlarına dikkat edin!

Kıştan çıkılıp, havaların sıcak olmasıyla kendimizi pikniklere, tatillere attık. Bu ortamlar tüm güzelliğiyle beraber enfeksiyonlara da kapı açmaktadır. Artan sıcaklar ve terleme sonucu bol sıvı tüketme ihtiyacı hissederiz. Ancak su ve gıda tüketirken çok dikkatli olmalıyız. Özellikle aşırı su tüketimi vücuttaki sodyum yoğunluğu düşürür ve su zehirlenmelerine yol açar. Bununla beraber temiz olmayan sıvı ve gıdalar ise ishal, gıda zehirlenmesi gibi sonuçlar doğurmaktadır. Bu yazımda sizlere tüm bu durumlardan nasıl korunacağınızı anlatmak istiyorum.

Su ve gıdaları saklarken, sunarken ve hazırlarken hijyen çok önemlidir. Hijyene uyulmayan ve uygun koşullarda saklanmayan gıdalar, zehirlenme riskini artırmaktadır. Gıda zehirlenmesi olduğunuzda yada ishal olduğunuzda bunu durdurucu ilaçlar kullanmayın, kusarak vücudunuzdan zehirli maddeyi atınki, kanınız temizlensin. Sonrasında da bir sağlık kuruluşun serum yada bol su içerek, kaybettiğiniz suyu geri almaya çalışın. Bu süreçte yağsız ve posasız gıdalar tüketin. Özelikle çiğ sebzelerden bu süreçte kaçının. En önemlisi ishal iken bol su tüketmeye çalışın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir