Hanımlara haberler

Uzmanlardan Sağlıklı Diyet Örnekleri

Uzmanlar egzersiz yapmanın yavaş metabolizmaya sahip olanlar için önemli olduğunu özellikle belirtmektedirler. Yapılan egzersizler ile vücuttaki yağ dokusu giderek azalır. Vücudumuzdaki metabolizma hızı da kas dokusuna artmasına bağlı olarak artmaktadır. Metabolizma hızının kilo vermede etkili olduğunun üzerine basan uzmanlar, diyet yaparken gerekli direncin korunması amacıyla moral bozulmaması gerektiğini söylemektedir. En yanlış düşüncelerden biri de aç kalarak kilo vermektir. Ayrıca salataların üzerine koyduğumuz soslara dikkat edilmeli ve light ürünlerin sürekli yenildiğinde de kilo yapmadığı düşüncesinden kaçınılmalıdır. Yapılan araştırmalar dizi izlemenin kilo artışında etkili olduğunu göstermektedir.

Spor hem sağlığımız hem de kilo verme açısından önemlidir. Yürüyüş yapmak, koşmak sportif aktivitelere katılmak, kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Kilo problemleri olan kişiler alkol tüketimini azaltması gerekmektedir. Alkol şişmanlatıcı özelliktedir. Ayrıca öğün aralarında meyve yemek sağlığınız açısından faydalıdır. Ama kalorisi yüksek meyveleri yemek olumsuz etkiler yaratabilir. Fazla meyve tüketen kişilerde kilo kontrolü zor bir hale gelebilmektedir. Yapılan diyetlerin ne şartla olursa olsun uzman kontrolünde yapılması gerekmektedir. Uzmanların diyet önerilerine mutlaka kulak verin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir