Hanımlara haberler

Tükenmişlik Sendromunu Yenmenin Yolları Nelerdir?

Yaz aylarında tatile çıktınız fakat istediğiniz gibi üzerinizde ki yorgunluğu atamadınız mı? Üzülmeyin. Kendinizde ki bu hem duygusal hem de fiziksel olan yorgunluk hakkında iyi hissedeceğiniz şeyler söylemek istiyoruz bugün.

Egzersizlerinizi düzenli hale getirin.

Birey, düzenli egzersiz yaparken aslında sadece fiziksel bir etki yaratmamış olur; aynı zamanda psikolojik olarak da etkilerini görmektedir. Bireyin özsaygısından istinaden stres yönetimi ya da benzer şekilde üzerinde ki ağırlığı atmak üzerine başarılı olabilir. Egzersiz yaptığınızda vücutta endorfin gibi mutlu kimyasalları da salgılamaya başlamış olursunuz. Egzersiz, etrafınızda olup biten ne varsa bunları daha iyi algılama ve görme konusunda da iyi olabilmeyi başarıyor.

tukenmislik sendromu depresyon
tukenmislik sendromu depresyon

Hem kahvaltı hem de öğle yemeklerinizi atlamayın!

İş veya başka şeyler, sizlere yoğunluk katabilir. Ama bir kahvaltı iki öğlen yemeği; bunları hiç bir zaman ertelemeyin ya da boşver meyin. Çünkü gerçekten gün içerisinde dengede olmak, metabolizmayı çalıştırmak, kan şekerini düzenlemek için enerjik bir güne başlangıç için kahvaltı önemlidir. Öğlen öğünlerinizde de ayak üstü beslenmeyi değil, tam performans alacağınız biçimde bir yemek yeme şekline katılın.

Hem aile hem de arkadaşlarınıza zaman ayırmalısınız.

Bu durum sizin keyfinizi yerine getirecektir. Hem aile hem de arkadaşlar olarak çok önemli rol oynayan çevreniz, sizin sağlık ve kafa düşünce yapısı olarak daha iyi olmanızı, sağlıklı düşünebilirliğinizi sağlar. Bununla beraber işlerinizle ilgili yoğunlukta da yine dengeli bir sosyal/iş yaşantınızı kurmayı da ihmal etmeyin.

Hobi edinmek en önemli detaylardan biridir.

Çünkü hobi, insanın yaşantısında ki rutinleri yıkar ve bambaşka keyifli yolculuğa çıkmasında da yardımcı olur. Siz de buna göre ruh halinizle ilgili en iyi şekilde yaşam enerjinizi düzenlemek adına hobilerinizi edinmekten sakınmadan istediğiniz rahatlıkta zaman harcayacağınız, değerli gördüğünüz hobilere kapılarınızı açın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir