Hanımlara haberler

Sonbahar Depresyonundan Çıkmanın Yolları

Yaz hem uzun hem de apaydın günleri bizlere kavuşturan bir mevsimdir. Bunun hemen arkasından ise günlerin kısa olduğu, günlerin ise pek de aydın olmadığı, yağmurlu, karlı günlerin bizleri karşıladığı kış gelir. Her ne kadar güzel bir mevsim olsa da kış mevsimi, insanı çok üşütüyor olması, günlerinin kısa olması nedeniyle az isteniyor ve ilgilenildiği olan günlerdendir.

Güneş ışınları olmadığında, insanın enerjisinde de azalma meydana geliyor. Sonbahar aylarında insanlar depresyona girmemek adına aşağıda önerilen özel konuları ön plana çıkartarak sorun yaşamamak adına direniyorlar, sizlerde göz atabilirsiniz.

depresyondan cikma yolu
depresyondan cikma yolu

İşleri Birkaç Güne Yayın

Bir odanın bütününü temizlemek istediğinizde çok zorlanabilirsiniz. İşte bu konuda yapabileceğiniz en güzel şey, parçalara bölmektir. Örneğin bir gün sadece dolabınızı temizleyin, kıyafetlerinizi düzenleyin. Bir başka gün ise yer temizliği yapın, öbür gün masanızın üzerini temizleyin şeklinde parçalara bölebilirsiniz. Bu sayede planladığınız ama bir türlü yapamadığınız onca işinizi de birkaç güne bölerek harika bir şekilde tamamlamış olabilirsiniz.

Hareketsiz Kalmamaya Çalışın

İnsan bedenine iyi gelen şeylerden biri de egzersiz ve hareketli olmaktır. Dinçlik için siz de spor yapın. Belirli gün aralığında 30 dakika spor yaparak endorfin hormonu salgılayabilirsiniz. Bir spor ya da egzersiz yapacağınız zaman ise ortalama en az 30 dakika yapmaktan kaçınmayın.

Planlarınıza Çevrenizi de Dahil Edin

Spora gitmek istediğinizde, dışarı çıkmak istediğinizde, sinema ya da tiyatroya gitmek istediğiniz zamanlarda bir başkasını davet ederseniz eğer gitme zorunluluğunuz olur. Diğer taraftan eğer ki planlarınıza başkası dahil olmazsa, ister istemez evde oturmanın rahatlığı içerisinde kalabilirsiniz. Eğer birini davet ederseniz sorumlu hissedersiniz ve gitmeye yönelirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir