Hanımlara haberler

Siyah Çayın Faydaları Nelerdir?

Uzmanlar tarafından sık sık gündeme getirilen siyah çayın faydaları nelerdir, zararları nelerdir sorularına karşılık yanıtlarda her zaman çelişkili geliyor. Siyah çay hakkında yapılan yeni bir araştırma karşılığında siyah çayın faydalarının olduğu yine yeniden ispatlandı diyebiliriz.

siyah cay faydalari
siyah cay faydalari

Metabolizmanızı Hızlandırın

Metabolizma hızlandırarak kilo verme konusunda faydalı olan ürünlerden biri de, yeni araştırmalara göre siyah çay oluyor. Siyah çay içerek metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo vermeyi kolaylaştıracaksınız.

Bu araştırma, California Üniversitesi’nde yapılmıştır. Araştırma yapan yazar Dr. Zhaoping Li, siyah çay hakkında öne sürdüğü zayıflama formülüyle ilgili iddiaları olduğu ve araştırma konusunda derine inerek bilgi edindiğini açıkladı.

Yazar, yaptığı araştırma sonrasında siyah çayı sık sık içenlerin şanslı olduğunu ve onlara iyi haber müjdelediğini belirterek; siyah çayın içerisinde bulunan moleküllerin ince bağırsakta emilmemesi kilo verme konusunda etkili olurken, obeziteye karşı ise bakteri seviyesini azaltıcı etkisi olduğunu bulduğunu açıkladı.

Bu araştırmalar neticesinde daha önceleri yapılan birçok zararlı araştırmaları ise rafa kaldırıldı denilebilir. Bu kış günlerinde sizlerde içinizi ısıtacak, Türk halkının sarıldığı siyah çaya yönelerek ince bağırsaklarınızda metabolizmanızın hızlanmasında etkili bakterilerin çoğalması, obezite oluşmasını sağlayan bakterilerin ise azalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önce ki araştırmada da siyah çayla ilgili olarak damarların gevşetilerek kan dolaşımını da iyi bir seviyeye çıkartarak geliştirdiğine yönelik bir araştırma bulunmaktaydı. Buna bağlı olarak son araştırmalar gösteriyor ki, siyah çay zararlı değil tam aksine yararlı olabilecek faydaları olan bir içecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kakao yagi cilde faydalari

Kakao Yağının Faydaları Nelerdir?

Kakaoyu birçoğumuz mutfak sanatlarında biliyoruz, mutfaklarda kullanıyoruz. Tatlılarda ya da benzer şekilde, şekerin de dahil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir