Hanımlara haberler

Şişmanlama tuzakları!

Eğer diyetinizi bırakıp ekstra kilo almanıza sebep olanın iradeniz olduğunu düşüyorsanız, yanılıyorsunuz. Alışveriş merkezlerinin içindeki restoranlardan tutun, benzin istasyonlarındaki marketlere kadar gittiğiniz her yerde yağlı, tatlı, tuzlu gıdalara kolayca ulaşabiliyorsunuz. Neredeyse tüm insanlık bizim daha fazla kalori almamız için uğraşıyor. Dışarıdayken acıktığınızda yiyecek aramakla uğraşmanıza gerek kalmadan, adeta yiyecekler kucağınıza düşüyor. Elinizi attığınız her yerde bir yiyecek bulabiliyorsunuz.

Bu durumu önlemek için aperatif gıdaları toplu satın alın. Yani büyük paketler halinde alın.Evde bunları küçük paketlere bölüp, dışarı çıktığınızda yanınızda götürün. Bu şekilde dışarıdayken acıktığınızda, fazla kalorili şeyler yemektense, kendi hazırladığınız düşük kalorili besinleri tüketebilirsiniz.

Birde atmosfer tuzakları vardır. Mum ışığı ve hafif müzik bir restoranı sadece romantik yapmaz, aynı zamanda daha fazla yemek yemenize sebep olur. Araştırmalar rahat ve loş ışıklı restoranlarda, insanların tatlı yada ekstra içecekleri daha fazla tükettiğini gösteriyor. Yine restoranların sunduğu ücretsiz tatlı, kahve gibi ikramlar da şişmanlama tuzaklarından biridir. Ve bedava olduğu için genellikle insanlara cazip gelir.

Haftasonu ve tatiller adeta şişmanlamınıza yardım eder. Haftasonu gittiğiniz bir arkadaş partisinde herzamankinden daha fazla yersiniz. Yada film izlerken yiyeceğiniz patlamış mısırlar ekstradan kilo almanıza sebep olur. Araştırmalar kaybedilen kiloların, haftasonu veya tatillerde geri kazanma olasılığının çok yüksek olduğunu gösteriyor.

Ofiste masanızın çekmecesindeki abur cuburlar da tuzaklardan biridir. Ofiste sabah toplantılarında yada doğum günü kutlamalarında yenilen lokmaların sayısı bilinmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir