Hanımlara haberler

Sigarayı bırakmak için bitkisel öneriler

Sağlığımıza sayısız zarar verdiği bilinen sigarayı bırakmak için şu ana kadar bir çok yöntem denemiş olabilirsiniz.
Sigara tiryakiliğinin sonucunda vücudumuzun çeşitli organlarında tahribat yaparak günden güne bizleri ölüme yaklaştırdığını tüm sigara kullanıcıları bilmektedir. Sigarayı bırakma başarısı öncelikle kafanızda bu alışkanlığı bitirme kararıyla başlamaktadır. Bu kararı aldıktan sonra uzmanlar tarafından etkisi kanıtlanmış olan bitkisel desteklerden yardım almanız doğru olacaktır.
Yapılan araştırmalarda günlük düzenli olarak günde 3-4 kez kullanılan karanfil çayının sigarayı bırakmakta bitkisel destek olarak başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Karanfil çayını direk kullanamayanlar için melisa yaprağı ve tarçın kabuğu karıştırılarak tüketilebilir.
Sigarayı bırakmak ve nikotini vücuttan atmak için havuç suyununda faydalı olduğu uzmanlar yapılan araştırmalar sonucunda görülmüştür.
Kurutulmuş olarak satılan karabaşotunun bir tutamının 5 dakika kadar demlenerek bekletilmesi ve sigara isteği uyandığında bir yudum alınarak ağzınızda bekletilmesinden sonra sigara isteğinizin azalacağını görmeniz mümkün olacaktır.
Erkek sigara kullanıcılarının aktarlarda rahatlıkla bulunabilecek karanfil tohumcuklarını bir ay süre ile düzenli olarak kullanmaları vücuttaki nikotinin hızla dışarı atılmasını sağlamaktadır.

sigara-nasil-birakilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir