Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / Şampuan hakkında bilmedikleriniz

Şampuan hakkında bilmedikleriniz

Saçınızı şampuanlamanın köpürtmek ve durulamaktan ibaret basit birşey olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu öğretim sadece tüketicilerin hızlı bir şekilde ürünü alıp kullanmaları için yapılmış bir satış taktiğidir. Piyasadaki en pahalı şampuanı da alsanız eğer saçını doğru yıkamıyorsanız, saçlarınızda bir değişim göremezsiniz. Saçınızı yıkarken saç derinize masaj yaparak yıkamanız gerekir. Saç derinizdeki yağsı maddeden kurtulmak ve saç köklerinizin daha iyi beslenmesini sağlamak için bu şekilde yıkamak gerekir. Ve saçlarınızın kirlenmesini önlemek için, şampuandan tamamen arındırıp, iyice duruladığınızdan emin olun.

Evde uygulayacağınız doğal yöntemler herzaman doğru değildir. Ayrıca şampuanlarda doğal bileşenler içermektedir. Örneğin limonu kendi başına kullandığınızda kafa derinizi ve saç kökünüzü tahriş edebilir. Bu gibi doğal yöntemler ciddi alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bunun yerine içinde limon bileşeni olan şampuan kullanmak daha doğrudur.

Saçlarınızın televizyon reklamlarındaki gibi olacağını beklemeyin. Çünkü onlar adı üstünde reklamdır. Ve size ürünü satabilmek için yapılmıştır. Aynı sonucun olacağını umup, hayal kırıklığı yaşamayın.

Saçınızı şampuanlarken çok fazla miktarda şampuan kullanmanızın ekstra bir yararı olmaz. O yüzden saçlarınızı köpürtecek miktarda şampuan kullanmanız yeterlidir. Genelde çok yapılan bir yanlış da saçlarımızın şampuana alıştığını düşünmek ve belli zaman aralıklarında şampuan değiştirmektir. Uzmanlara göre bu tamamen yanlıştır. Fakat şu vardır her şampuan herkese iyi gelmeyebilir. Bunu da zaten kullanırken farkedersiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir