Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / Sağlıksız ve Yanlış Diyetlerden Kaçının

Sağlıksız ve Yanlış Diyetlerden Kaçının

Bir çok diyet önerileri var, yöremizde, ciddi bir kaos diyeti var. Daha önce yapılan başarısız diyet girişimleri, ya da kimseye söylemeden kendi kendimize araştırıp kendimize uygun gördüğümüz diyetleri yapmaya kalkarız.

Özelikle haplardan, zayıflatma giysilerinden (ayakkabı, eşofman v.b.)şok diyetler.(3 günlük, 7 günlük diyetler)Tek tip beslenme öneren diyetler, örneğin; yoğurt diyeti, peynir diyeti, üzüm diyet, su diyeti bu listeyi ne kadar besin varsa o kadar uzatmak mümkün. İçinde kati yasaklar olan ve uzun süreli tek tip beslenmeye yönlendirilen hiçbir diyeti uygulamaya kalkışmamız gerekiyor.

Her şeyden önce kilo probleminin kaynağını öğrenmek gerekir. Sağlık probleminiz var mı, günlük almanız gereken kalori ile aktiviteleriniz uyumlumu, ağırlıklı olarak nasıl besleniyoruz, beslenme tipimiz psikolojik mi? öncelikle bir uzmandan destek almalıyız.

Eğer amacımız gerçekten sağlıklı dengeli bir kiloya sahip olmak ise; konusunda uzman, doktorların gözetiminde, istikrarlı olarak amacımıza ulaşmalıyız.

Yanlış diyetler geri dönüşü olmayan hasarlar verebilir vücudumuza, metabolizmamıza ve daha da kötüsü ölüme dahi varan vakalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle diyet konusunda oldukça dikkatli ve titiz davranmamız gerekir. Siz en iyisi bu konuda bir uzmana danışın ve destek alın.

Sağlıklı Günler Dilerim…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir