Hanımlara haberler

Sağlıklı Beden İçin Sağlıklı Dişler

Dişlerimiz, yüz güzelliğinin önemli bir tamamlayıcısıdır. Gülümsemek psikolojik olarak kişiye iyi geldiği gibi, etrafımıza da neşe saçar. Konuşurken ve gülümserken dişlerimizin temiz ve bakımlı görünmesini isteriz. Sağlıklı gülüşler için diş bakımına özen gösterilmesi gerekir.

Diş bakımı, çocukluk döneminde kazanılması gereken bir alışkanlıktır. Yemek sonrasında günde en az 2 ya da mümkünse 3 defa yumuşak ya da orta sertlikteki bir fırçayla tüm dişler yukardan aşağıya doğru fırçalanmalıdır. Macun seçiminde sizin isteğiniz belirleyici olabilir. Beyazlatıcılı, diş eti hassasiyetine yönelik ya da sigara tiryakilerine özel hazırlanan macunlarla düzenli kullanım sonucunda yüz güldüren sonuçlar elde edilir. Sağlıklı bir gülüş için diş bakımının önemli bir unsuru da ağız gargarasıdır. Dişler fırçalandıktan sonra uygun miktarla yapılan ağız çalkalama işlemi fırçayla ulaşılamayan bölgeler için kurtarıcıdır.

Sorununuz olsa da olmasa da senede 2 kez yapacağınız diş hekimi ziyaretleriyle, doktorunuz ulaşılamayan bölgelerde oluşmaya başlayan çürükleri, varsa diş eti çekilmelerini ve farklı sorunlarınızı önceden tespit ederek önleyici tedavi uygular. Sağlıklı bir beden için sağlıklı dişlere sahip olunması gerekir. Çürük, tedavi edilmemiş bir diş, ağrısıyla birlikte hayat kalitemizi etkiler, iç organlarımıza zarar verir. Aynı zamanda sıcacık bakışımızla ısıtacağımız gülücüklerden de sevdiklerimizi mahrum bırakırız. Vücut sağlığımız ve sağlıklı bir gülümseme için diş bakımını asla ihmal etmeyip, düzenli kontrollerimizi yaptırmalı ve dişlerimizi fırçalamalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir