Hanımlara haberler

Saçlarınızdaki Kepeği Bitkilerle Yok Edin

kepek-onlemeKepek çoğu insanların baş edemediği bir sorundur. Özellikle saçı uzun bayanların güzelliklerine gölge düşürür. Saçları kepeklenen insanlar siyah renkli elbiseler giymekten çekinirken sosyal ortamlarda da çekingen durmak zorunda kalırlar. Kepekten kurtulmak için türlü yollar vardır. Bunun için şampuanlar, ilaçlar, saç bakım ürünleri kullansalar da kar etmez.

Kepekten kurtulmak isteyenlerin deneyeceği bir diğer yöntem ise bitkilerden yararlanmaktır. Bazı kepek önleyici şampuanlar ve saç bakım ürünleri bitkilerin özünden üretilmektedir. Kepeği önleyecek bitkilerden bir tanesi de papatyadır. Papatya çiçeği sıcak suyun içine atılarak demlenir. Daha sonra bu su süzülür. Süzüle bu su masaj yapılarak saç diplerine uygulanır ve yarım saat beklenir. Yarım saatin sonunda saçlar güzelce durulanır ve sonunda kepeğin yok olduğu görülür.

Bir diğer bitkisel çözüm ise badem yağı, tuz ve limon kullanılarak gerçekleştirilir. Bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı limon ve iki çay kaşığı badem yağı karıştırılarak oluşan bu karışım saç diplerine masaj yapılarak sürülür. Yarım saat bekledikten sonra durulanır. Haftada iki kez uygulanırsa saçlarda kepek oluşumunun azaldığı görülecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir