Hanımlara haberler

Saç sağlığın göstergesidir

Demir, protein, çinko eksikliği, troit hastalıkları, gebelik, şeker hastalıkları, karaciğer, böbrek hastalıkları, anemi, aşırı diyet, ateşli hastalıklar, kanser hastalığı seyrinde bazı ilaçlar, merkezi sinir sistemi, stres… Ayrıca  kadınlarda da görülen erkeklerdeki olağan kelliğe benzeyen androgonik alopesi mevcuttur. Bu duruma hormanal bozukluklar, over kistler neden olabilir. Bazen bölgesel saç dökülmeleri de olabilir. Buna sebep mantar  hastalıkları, saç kıran olabilir.Saçlar kıl folikülü denen ve kılı çevreleyen doğurucu bir tabakadan üretilir, uzamaya başlar. Buna saç kökü denir. Saçlar mütemadiyen uzamazlar. Uzama durunca saç dökülür. Dökülen saç yerine, saç foliküllerinden yeni saç teli çıkar. Buna saçın yaşam döngüsü denir ve üç evreden oluşur.
1. Anagen Evre = (Büyüme) = Bu dönem 3 yıl kadar sürer.
2. Katagen Evre = (Geçiş) = 1 -2 hafta sürer.
3. Telogen Evre = (Dinlenme ve Dökülme) =3-4 ay sürer.Kafa derisinde ortalama 100,000 kadar kıl bulunur. Günde ortalama 100-150 saç teli kaybetmemiz normaldir. Bu adetin üzerinde saç teli kaybedersek saç dökülmesi söz konusudur. Saç dökülmesine neden olan hastalıklar  demir, protein, çinko eksikliği, troit hastalıkları, gebelik, şeker hastalıkları, karaciğer, böbrek hastalıkları, anemi, aşırı diyet, ateşli hastalıklar, kanser hastalığı seyrinde bazı ilaçlar, merkezi sinir sistemi, stres… Ayrıca  kadınlarda da görülen erkeklerdeki olağan kelliğe benzeyen androgonik alopesi mevcuttur. Bu duruma hormanal bozukluklar, over kistler neden olabilir. Bazen bölgesel saç dökülmeleri de olabilir. Buna sebep mantar hastalıkları, saç kıran olabilir.Eczanelerimizde sık sık sorulan sorularSaçlarım ince telli, yağlı ve kepekli hacimli görülmesini nasıl sağlayabilirim?
Bu saç problemi seboreit dermatitten kaynaklanıyor olabilir. Bunun için Ducray Kellual DS haftada iki kez (6 Hafta boyunca) diğer günler için Ducray Elution şampuanı çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.Saçlarım boya ve kimyasal işlem gördüğü için kırılma, kopma ve kuruma olmakta ne yapabilirim?
Phytojoba şampuan sık yıkamaya uygun olup saçı derinlemesine besler, kuruluktan dolayı kaynaklanan sertliği ortadan kaldırır ayrıca haftanın iki günü Darphin nem saç maskesi ile saçınızı yoğun bir şekilde onarabilirsiniz.  Phyto 9 saçta kalan saç serumu ile dış etkenlere karşı saçı korur.Saçın hergün yıkanması zararlı mıdır?
Saç yağlı saç tipine uygun ise hergün yıkanabilir. Mühim olan saç tellerini sert formüllü olan ürünlerden uzak tutmaktır. Ürün olarak Nuxe Reve de Miel şampuanı veya Babe Extra Mild şampuanı çok rahatlıkla kullanılabilir.Saçlarım dalgalı ve elektrikleniyor şekil vermekte zorlanıyorum ne kullanabilirim?
Organix Citrus Mango serisi bukle belirginleştirme, elektriklenme problemine karşı şampuan, saç kremi veya John Frieda Curl Around sık yıkamaya uygun şampuan ve saç kremini kullanabilirsiniz.Saçlarımda kepek ve dökülme problemi var ne kullanabilirim?
Vichy Dercos Anti-Pelliculaire Fortifiant şampuan hem saç dökülmesi problemini hem de kepek oluşumunu engeller, haftanın üç günü Vichy Dercos Aminexil Energy spreyi ile dökülmelere “dur” diyebilirsiniz.Saçlarımda kepek problemi var, ne kullanabilirim?

Sık yıkamaya uygun Bioderma Node DS şampuan ve Ducray Kelual Zinc Lotion ile kepeği saçınızdan yok edebilirsiniz.Saçlarım ince telli, sönük ve mat, ne kullanabilirim?
Dermalojica Shine Therapy şampuan içindeki doğal limon sabun otu ile kuvvetlendirici terapiye yönelik parlaklık sağlar.Güçsüz saç kökleri için ne kullanabilirim?
Hayashi Hinoki şampuanla saçlarınızı yıkayıp, haftanın üç günü saçta kalan Hinoki Plus losyonla kuvvetli hale getirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir