Hanımlara haberler

Saç dökülmelerini bitki çayı ile önleyin

Bitki çayları, günümüzde her insanın kilolarını düzenleyici etkileriyle bilinen ve faydalı olduğunun kanısına vardığımız çaylardır. İnsanoğluna faydası oldukça çok olan bitki çayları, günümüzde saç dökülmelerine karşı da kullanımı vardır ve kullanılmaktadır.

Normalde kilo problemlerine yönelik olarak bitki çaylarını bizler, ağız yoluyla almaktayız ve bu şekilde tüketim doğrultusunda vücutta bulunan yağları yakarak yararlı olmasını isteriz. Ancak saç dökülmelerine karşı olarak bitki çaylarını hazırlayıp ağız yoluyla değil de daha çok duşta saçlarımızı yıkadıktan sonra saçlarımıza bir krem gibi uygulayacağımız bitki çayını hazırladıktan sonra sürerek durulayabiliriz.

Şampuan ya da saç kremi gibi saçlarınızın çeşitli şekilde besin almasını istediğiniz bu ürünleri kullandıktan sonra da bitki çaylarını sürerek durulayabilirsiniz. Bu şekilde de kullanım çok rahat şekilde ve sağlıklı olarak yapılmaktadır. Bitki çaylarında kullanabileceğiniz saç dökülmelerine karşı faydalı olan bitkiler ise şöyledir; Isırgan otu, kırkkilit ve biberiye bitkileridir.

Saçlarınızın dökülmesi problemi yanı sıra kepeklenme problemi de ülkemizde mevsim değişikliği, çevresel faktörler ya da genlerden kaynaklı olarak oluşmaktadır. Bu gibi problemlerinizi gidermek için de papatya ya da ısırgan otu bitkilerini kullanabilirsiniz. Günümüzde bu bitkilerin, kepeklenmeye karşı faydalarının oldukça yoğun bir şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulayacağınız bu bitki çaylarını saçlarınıza sürerek, saç derinize kadar inmesi için masaj yardımıyla destek sağlayabilirsiniz. Bu da saçlarınızın ve saç derinizin rahatlamasıyla beraber daha hızlı şekilde bitki kürünün saç derinize ulaşmasını sağlamış olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir