Hanımlara haberler

Rinoplasti Efsaneleri

Rinoplasti, burun kusuru düzeltmek için yapılan plastik cerrahi belki de dünyanın en yaygın kozmetik cerrahisi olmakla birlikte, hala çoğumuzun rinoplasti prosedürü hakkında net bir fikrimiz yok. Bu makalede, size rinoplasti prosedürü hakkında bilgiler sunacağız. Ve bu ameliyatla ilgili efsanelerden bahsedeceğiz.

İnsanlar plastik cerrahi yoluyla burunlarını istedikleri forma sokabileceklerine inanırlar. Ancak, gerçek dünyada hiçbir plastik cerrah burnunuzu, çok beğendiğiniz bir ünlünün burnuyla tam olarak aynı görünecek şekilde yapamaz. Her bireyin kendi yüz yapısını vardır. Bir plastik cerrah bireyin bu özgün yapısına göre çalışır. Bir plastik cerrah sadece mevcut burnunuzu geliştirebilir yada değiştirebilir.

Birçok insan rinoplasti aracılığıyla oluşturulan bir burnun, son derece kırılgan olduğunu düşünür. Bu inanç burnuna implant uygulanan bireyler arasında daha yaygındır. Bu insanlar ani bir çarpışma yada birinin burunlarına çimdik atması ile burunlarının eğileceklerine inanırlar. Ancak gerçekler şudur ki bu insanların burunlarının kırılması için çok ağır bir darbe almaları gerekir. Yani endişeleri yersizdir.

Rinoplasti ilgili bir diğer ortak efsane ise herhangi bir iz bırakmayacağının düşünülmesidir. Ama, aslında her cerrahi işlem gibi, bu da yara izi bırakmaktadır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir