Hanımlara haberler

Öfkenizi kontrol etmek elinizde

Ev ve iş hayatınızda karşılaştığınız olaylara karşı tepkinizi herkesin anlayacağı şekilde ifade etmenizi öfke olarak tanımlayabiliriz. Öfkenizi ifade etme şekliniz insanları kırıcı neticeler doğuruyorsa mutlaka kontrol altına almanız gerekmektedir.

Öfke kontrolü ilk başta çok zor gibi görünmesine rağmen uzmanların tavsiyeleri neticesinde bunu başarabilirsiniz. Öfkelenmeniz için trafikte sıkışıp kalmanız, işyerinde veya evde yolunda gitmeyen olaylar sebep olabilir.
Öfkelenmenize neden olan olayların altında gizli kalan hislerin öncelikle tespit edilmesi öfke kontrolünde çok önemlidir. Karşınızdaki eşinize veya iş arkadaşınıza istediğiniz bir şeyi yaptıramadığınızda yaşanılan öfke aslında hayal kırıklığı veya incinme hislerinden doğmaktadır.
Öfkelendiğiniz zaman bedensel ve ruhsal olarak tepkilerinizi bilmeniz çok önemlidir. Bedensel olarak tepkinizi nefes alıp verirken hızlandırabilir veya kalp atışlarınızın sıklaştığını hissebilirsiniz. Düşüncelerinizde ve davranışlarınızda önüne geçemediğiniz bir hiddet söz konusu olabilir. İnsanın kendisini tanıması özellikle öfke kontrolünde çok önemlidir.
Öfkelendiğiniz zaman size tavsiyemiz bu olayın sizi yıpratamayacağını düşünmek olmalıdır.

ofke-kontrolu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir