Hanımlara haberler

Menepoz dönemi ve menepoz belirtileri

Orta yaşlara gelen bayanların en büyük korkularından biri haline gelen menepoz belirtileri ve bu döneme alışabilmek için yapmanız gerekenleri uzman görüşlerinden derleyerek sizler için hazırladık.
Bayanlarda genellikle 45 ila 55 yaşları arasında gerçekleşen menepozun diğer bayanların söylediği gibi hayatınızın sonu olmadığını aksine yeni bir başlangıç olacağını düşünmeniz tavsiye edilmektedir.
Menepoz döneminin en belirgin özellikleri arasında ciltte incelme, uykusuzluk problemiyle karşılaşmanız, terleme, normalin dışında ateş basmaları, boy kaybı ve depresif tavırlar olarak kendini göstermektedir. Bazı bayanlarda cinsel ilişki sırasında ağrı ve idarara normalde fazla çıkmak şeklinde de görülmektedir. Bayanların özellikle şikayetçi olduğu konulardan biri olan ateş basmalarının ilk 6 ayın ardından normale döndüğü tespit edilmiştir. Menepoz döneminin en çok rastlanan habercisi adet kanamalarının kesilmesi şeklinde kendini göstermektedir.
Menepoz dönemine kolay adapte olabilmeniz için konusunda deneyimli bir doktordan destek almanız, spor yapmanız ve kalsiyum takviyesi tavsiye edilmektedir.

menepoz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir