Hanımlara haberler

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda vücutta farklı organlara sıçrayıp o organları da etkilemekte ve birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir.

Kan yoluyla hem beyin hem de omurga yayılımı göstermekte olan kanserlerle ilgili olarak tedavi yolları ise çok sınırlı seviyede olması sebebiyle tedavi, vakit kaybedilmeden yapılması gerekmektedir. Meme kanseri, kadınlarda ki kanser hastalıklarının %25’ini kapsamaktadır. Bu nedenle meme kanseri olan kişiye, tedavi hakkında genel olarak bilgi verilmesi gerekir. Bu bilgilerden en önemlisi ise metastazdır. Vücutta ki kanser dokusunun başka bölgelere sıçraması sorunudur ve bunun olmaması için hastaya genel olarak bilgi verilmesi önerilir.

meme kanseri onleme yollari
meme kanseri onleme yollari

Vücudun Kuvvet Kaybı ve Baş Ağrıları

Meme kanseri, akciğer kanserinden sonra beyne direkt olarak sıçrama yapan kanser çeşitlerinden biridir. Meme kanserlerinde görülen %10 – %30 aralığında ki oranda beyne metastaz yaptığı gözlemlenir. Metastaz, kanser teşhisi konduktan 1-2 yıl içerisinde ortaya çıkar. Meme kanserinde beyne sıçrama yapan kanser hücresi ,beyin fonksiyonlarında da bozulmaları meydana getirerek sorunları beraberinde getirmiş olur. 

Giderek artan baş ağrıları, nöbet geçirme, kuvvetsizlik veya hissizlik gibi rahatsızlıkları da duymaya başlarsınız. Bunların yanı sıra dengesizlik veya gece saatlerinde ağrılarınızın artması gibi durumlarınız meydana gelebilir. Bel, boyun ve sırt ağrılarınızla ilgili olarak kanser hücreleriyle ilgili sizlere sorun çıkartabileceği bir gerçek olduğunu da unutmayın. Ağrılarınızın yanı sıra ufak bir düşmede kırılmalar da meydana gelebilir. Uzun kemikleriniz, kol ve bacaklarınızda ki sinirleri etkileyen kanser hücresi uyuşur ve hareket kısıtlılığı nedeniyle kırılmalar da meydana gelebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir