Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / Marulun faydaları

Marulun faydaları

Bilimsel adı Lactuca sativa olan marul, iştahı kuvvetlendiriyor ve vücutta biriken toksinleri temizliyor. Aynı zamanda vücudun hemoglobin ve mineral tuzları arasında mücadelesine katkıda bulunur. Marul mineral tuzlar açısından zengin bir bitkidir. Kalsiyum tuzları, fosfor, iyot, demir, bakır, arsenik ve C , A, B, D , E vitaminleri içerir. Marul cinsel uyarılma indirgeme etkisine sahip estrojen hormonu içerir. C vitamini içeriği yüksek olduğundan, marul enfeksiyon ve virüse karşı vücut direncini artırır.

Aynı zamanda marulun bir müshil olarak, kabızlık çekenler için sindirim ve bağırsak geçişini düzenleyen özel bir rolü vardır. Marul iyi bir idrar söktürücüdür. Adet döngüsünün düzenli olması için fayda sağlar.

Bazı hormonal maddeler nedeniyle, marul yatıştırıcıdır. Dahası, fizyolojik uyku kapasitesine sahiptir. Akşam tüketilen marul, günlük stresi azaltmaya yardımcı olur. İyi bir gece uykusu çekmenizi sağlar.

Marulun ciltteki akneler için ve gözeneklerin sıkılaşması için de etkilidir. Marulun suda kaynatılmasıyla elde edilen çözelti ile yüze tonik yapılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir