Hanımlara haberler

Küçük çocuklar neden öksürür?

Acaba çocuğum hasta mı dediğiniz her öksürüğün sebebini bilin. Genel olarak çocuklarda öksürmenin temel sebebi soğuk algınlığı veya griptir ancak her öksürükte aklınıza bunlar gelmemelidir. Bir iki hafta içerisinde hafifleyen bu rahatsızlık tam geçti dendiğinde dirençsiz vücut yeni virüslere açıktı bu dönemde dikkatli olunmazsa tüm kış sürecek soğuk algınlığı, burun akıntısı, rahatlama öksürükleri gibi etkiler ile uzun dönem yaşaması hiçte zor bir durum değildir. Eğer soğuk algınlığından sonra yeniden tüm belirtiler ortaya çıktı ise doktor kontrolüne gitmemiz çocuğunuz sağlığı için önem teşkil edecektir. Aksi durumda geçirilen bronşit, sinüzit veya zatürre gibi riskli ve tedavisi yapılmadığı durumlarda ölüme giden hastalıklar ile karşılaşmanız olasıdır. Bu hastalıklarda antibiyotikler işe yaramamakla birlikte en iyi önlem sağlıklı beslenme ve bireylerin kendilerine dikkat etmesidir.

Geceleri ardı ardına tekrarlıyan kuru öksürük ve ateşlenmeler çoğalırsa risk büyümektedir ve boğmacaya dönüşebilir. Eğer çocuğunuz daha bebeklik döneminde ise mutlaka hekim tarafından muayeneye alınmalıdır.

Bir diğer unsur ise öksürük ve belirtileri virüslerin sebebiyetinde oluşmaktadır ilaç tedavisi özelliklede hekimden alınmadan kullanılan ilaçlar sadece morel olarak sizi dinç tutar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir