Hanımlara haberler

Kötü beslenme alışkanlıklarından kurtulmak

Evde olmak çoğu insan için büyük bir avantaj. Ancak bu avantaj bazı aşırı ve kötü beslenme alışkanlıklarının artmasına yol açıyor. Tanımlanmış bir alışkanlık, doğal değil, öğrenilen bir alışkanlık. Bunu frenlemeye yardımcı olacak, aşırı yeme alışkanlığını dizginleyecek yollar bulmak lazım. İşte bu durumda olanlara birkaç öneri;

Buzdolabınızı organize edin;

Yüksek kalorili favori yiyeceklerinizi buzdolabınızdan atarak başlayın. Eğer bunları yemediğinizde kendinizi stresli hissediyorsanız, attıklarınızın yerine bolca meyve, sebze gibi diyet dostu gıdalar koyun.

Egzersize başlayın;

Düzenli olarak yapacağınız egzersizler sizi tok ve zinde tutacaktır. Egzersiz sonrası açllık yaşabilirsiniz bu durumda kendinize sağlıklı bir beslenme planı yapın.

Her şeyi bir anda yemeyin;

Tüm yiyecek hakkınızı bir kerede yerseniz bir sonraki açlık nöbetinize yiyecek birşeyiniz kalmaz. Porsiyonlarınızı küçültün ve sık sık yiyin.

Su için;

Vücudumuzun büyük çoğunluğu sudan oluşmaktadır. Alkol yada soda tüketmek yerine bol bol su için. Bu doğal bir çözümdür.

Protein alın;

İçinde protein olan iyi bir yemek yiyin. Protein tüketmek kan şekerinizin düşmesini frenleyerek, öğün arasında yaşadığınız açlıkta sağlıksız ve aparatif gıdalar tüketmenizi önler. Fıstık ve kuru üzüm ideal bir aparatif. Hatta kalorisi düşük bazı çikolotalı tatlılarda iyi olabilir.

Daha iyi bir hayat yaşamak istiyorsak kendimize çeki düzen vermeliyiz. Kimse hasta, yağlı, obez bir insan olmak istemez! Yemek yemek kontrol altına alabileceğimiz basit bir alışkanlıktan başka birşey değildir. Yeterki üzerine gidelim. Sağlıkla kalın..

 

Kaynak: ezinearticles.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir