Hanımlara haberler

Klasik egzersizlerden sıkıldınız mı?

Bazen spor salonuna gidip egzersiz yapmak, daha sonrasında duş almak tüm bu rutinler sıkıcı ve ağır gelebilir. Zaten spor salonlarındaki aletlerin çoğunu fiziksel aktivite için uygun değil. Egsersiz yapmaktan sıkılanlar için yeni taktikleri derledik. Bir de bunları denemeye ne dersiniz?

 Bir salıncak bulun

Çocukken sık yaptığımız bir egzersizdir salıncakta sallanmak. Elinize bir kitap alın ve müziği açarak salıncakta sallanarak egzersiz yapmanın keyfine varın. Şınav çekmek gibi bazı egzersiz hareketlerini salıncak üzerinden yapmayı da deneyebilirsiniz. Daha eğlenceli olacaktır.

Kendinize bir kayık alın

Kayık çekmenin birçok ünlünün sık yaptığı bir egzersiz olduğunu biliyor musunuz. Evet kayık çekerek hem gezebilir, eğlenebilir hem de egzersiz yapabilirsiniz. Özellikle sırt ve kollarınızdaki yağları eritmek için birebir.

Bisiklet sürmek

Spor salonlarında, kapalı bir mekanda koşu bandı kullanmak sıkıcı gelebilir. Onun yerine açık havada bisiklet sürmek, daha ferah ve zevkli bir egzersizdir. Bisiklet sürmek hem ayak kaslarınızı çalıştırır hem de ruhsal sağlığınız açısından yarar sağlar.

İp atlamak

Çocukken oynadığımız ip atlamaları hatırlıyor musunuz. Müzik eşliğinde ip atlamak sizin keyifli bir egzersiz alternatifi olabilir. Aynı zamanda ip atlamak kalbe iyi gelen sporlardandır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir