Hanımlara haberler
ANASAYFA / Sağlık / Kış hastalıklarına karşı tavsiyeler

Kış hastalıklarına karşı tavsiyeler

Kış aylarında soğuk havalardan kaynaklanan nezle, grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı öncelikle yiyeceklerimize dikkat ederek tedbir almamız gerekmektedir.
Kış ayları hastalıklarından korunmak için öncelikle doğal besinleri tercih etmemiz çok önemli olacaktır. Vcudumuzun hastalıklara karşı koruyucu bir kalkan oluşturmak için işe şeerli yiyeceklerden uzak durarak başlamalıyız. Şekerli yiyeceklerden bağışıklık sistemini zayıflattığı için özellikle kış aylarında uzak durmamız gerekmektedir.
Kış aylarında C vitamini zengini yiyeceklerin yanında ceviz, nar, kabak, koyu yeşil yapraklı sebzelerinde tüketilmesi uzmanlardan tarafından tavsiye edilmektedir.
Kışın sebzelerin çok az pişirilerek, vitaminlerini pişirerek kaybetmeden yenilmesi çok faydalı olacağı gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu sıvıyı bitki çaylarından almamız tavsiye edilmektedir.
Kış mevsimine özel sebze ve meyveleri zamanında tüketmek sağlığımızı korumak için çok faydalı olacaktır.
Kış aylarında sıklıkla yapılan bir hata olan yağlı yemekleri tüketme alışkanlığından kesinlikle uzak durulmalı, yemek saatlerine mutlaka riayet edilmeli ve mümkün olduğunca hareket etmeye çalışılması kış hastalıklarına yakalanmamak için uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

kis-hastaliklari

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir