Hanımlara haberler

Kış depresyonu!

Yüzünü daha az gösteriyor diye midir kışın güneş bilinmez ama çiçekten farksız bayanlar en çok kışın depresyona giriyorlarmış biliyor muydunuz? Aslında işin püf noktası haftada iki kez balık tüketmek ve bol bol egzersiz yapmaktır. Kışın yaşadığımız ortamları daha çok renklendirmek bir de. Işıkları yakın. Her taraf ışıl ışıl olsun. Fona müzik koyun. Taze çiçeklerden ve mutlu anlarınıza ait fotoğraflardan yararlanın. Her tarafı bunlarla süsleyin. Çok uykum olmasına rağmen uykusuzluk çekiyorum, uykuya dalmakta problem yaşıyorum, sabahları zar zor uyanıyorum, gün boyu halsiz oluyorum, kimse ile görüşüp konuşmak istemiyorum, çok mutsuzum, içimden ağlamak geliyor gibi yakınmalarınız varsa ve bu yakınmalar on günden fazladır sürüyorsa bir hekimin kapısını çalmanızı öneririz. Lütfen bu yaklaşım sizi korkutmasın.

Kış ayları boyunca gündüz saatleri içerisinde olabildiğince güneş ve gün ışığından yararlanmaya çalışın. Evde ve iş yerinizde her tarafı aydınlatın. D vitamini açısından zengin olan balığı haftada en az iki kez tüketin. Bol sıvı alın. Bol meyve ve meyve suyu tüketin. Uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeyin. Hafta sonları geç saatlere kadar uyanık kalmayın. Kışın her gün belirli bir saatte uyumaya dikkat edin. Yatağa gitmeden iki saat önce içeçeğiniz bir bardak papatya çayı sizi uykuya hazırlarken kış depresyonu içinde kurtarıcı bir kalkan olacaktır. Huzurlu günler dileriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir