Hanımlara haberler

KEYİF KAÇIRAN BİR SORUN: PİŞİK

 

Bebeğimiz büyürken sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan biri pişiktir. Pişik, bebeğimizi huzursuzlaştırıp uykusunu kaçırabilir. Keyif kaçıran bu sorunla baş etmek sanıldığı kadar zor değildir.

Pişiğin başlıca nedenleri, cildin ıslak kalması, kullanılan ilaçlar, bazı yiyecek alerjileri, kullanılan bezin özellikleri ve bakteriler olabilir. Pişiği tedavi etmek uzun süreceğinden önlemeye çalışmak yerindedir. Bu nedenle öncelikle bebeğinizin altının temizliğini sık sık yapıp bezini değiştirmelisiniz. Bazı parfümlü ve kremli ıslak mendil ve bebek bezleri bebeğinizin cildine dokunabileceğinden daha saf ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Temizliğini yapıp iyice kuruttuktan sonra, doktorunuza danışarak alacağınız içinde çinko oksit içeren pişik kremini kullanabilirsiniz. Talk pudralar, partiküllü bir yapısı olduğundan bebeklere asla önerilmiyor. Bu minicik parçalar, akciğer başta olmak üzere bebeğin dokularına saplanabiliyor. Bebeğinizin beslenmesine dikkat edip iyi bir takipçi olun. Ürünleri tek tek vererek hangi gıdanın pişik yaptığını tespit edebilirsiniz. Tespitlerinizi doktorunuzla paylaşın, size yol gösterici olacaktır. Bebeğinizin altını temizledikten sonra mutlaka açın. Yatağına koruyucu sererek güneşe doğru vereceğiniz vücudu, bebeğinizi hem neşelendirecek hem de güneş tüm vücuduna çok iyi gelecektir. Pişik olan bölgeyi silmek yerine ılık su altında duş aldırın. Silme işlemi bölgeyi daha çok tahriş eder. Pişikli bölgeyi nazikçe yıkayın. Banyodan sonra bebeğinizi yumuşak dokulu havluyla, bacak araları ve parmak araları da dahil olmak üzere hiçbir yeri ıslak kalmayacak şekilde kurulayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir