Hanımlara haberler

Kese Yapmanın Cilde Faydaları

Kese yapmanı faydaları cildiniz için nelerdir? Doğru keseleme ve kese kullanımı nasıl oluyor? Bu tip konuların tamamı için merak edilen ve ettiğiniz tüm bilgiyi harmanlayarak sizlere bir takım bilgiler sunmak istiyoruz.

Osmanlı Devletinde Türk hamamlarında var olan keselemek, günümüze hamam dilinden ulaşmıştır. Hamama girildiğinde yapılan en iyi şeylerden biri de keseleme olacaktır. İyi bir cilt bakımı olarak görülen keseleme ile birlikte cildinizi korursunuz, vücuda daha hafif ve daha bir yararı olacak şekilde yenileme sağlamış olabilirsiniz. Akne oluşumunu da cildinizi keseleyerek gidermiş olabilirsiniz. Aknelerin azalmasında da faydalı olacağına emin olabilirsiniz.

cilt keseleme
cilt keseleme

Cildi düzenli olarak keselemek ise sizi rahatlatacağı kadar kan dolaşımınızı da arttırarak daha hızlı şekilde selülit oluşumu önler ve selülitleriniz varsa da bunların azalmasını da kısa zamanda sağlamış olabilirsiniz. Hem ölü deri atmak adına hem de ciltte ki gözeneklerin tamamının canlanması – açılması için de yine keseleme yapabilirsiniz.

Ölü deriyi de ciltten atabileceksiniz ve cildiniz ile vücudunuza daha rahat bir şekilde nefes almayı başarabileceksiniz. Cildinizi yenilemede de yardımcı olacak olan keseleme ile birlikte özellikle ağda sonrasında ki batıklarında gitmesi için yapabileceğiniz yöntem olarak kullanabilirsiniz.

Cildinizi rahatlatmak, kirlerden arınarak gözeneklerinizin açılmasını istemek adına yapabileceğiniz en uygun yöntem tabi ki cildiniz için kese kullanmak olacaktır. Hem bu sayede istediğiniz performansı göstererek de cildinizde ki akne – sivilce gibi siyah noktalar dahil birçok sorunu da gidermiş olabilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir