Hanımlara haberler

Kanseri Zencefille Yenin

zencefilKanser vücuttaki hücrelerin kontrolsüz ve dengesiz bir şekilde çoğalması ve bu hücrelerin görevini tam olarak yerine getirememesi sonucu oluşan bir hastalıktır. Kanserli hücre nerede dengesiz ve kontrolsüz bir şekilde çoğalmışsa çoğaldığı organın adını alır.

Son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı kanser hastalıkları giderek artmaktadır. Bu hastalıkların tedavisi bir hayli zordur ve uzun bir süreç gerektirir. Kimi durumlarda kanser hücresi kanla birlikte taşınarak başka organlara yerleşir. Buna metastaz adı verilmiştir. Kanser tedavisinde ilaç tedavisi, ışın tedavisi ve cerrahi müdahale yapılır. Bunları yanında vücudu diri ve dinç tutmak için birtakım bitkisel ürünlerden faydalanmak gerekir. Kansere iyi gelen bitkilerden birisi zencefildir. Yapılan araştırmalarda özellikle yumurtalık kanseri olan bayanlarda tedavi sırasında kullanılan zencefil kanserli hücrelerin küçülttüğü ve hatta yok ettiği görülmüştür. Ayrıca kemoterapi ve radyo terapi sırasında hastada oluşacak mide bulantılarına, baş dönmelerine iyi gelirken vücudun direncini de artırmıştır.

Kanser tedavisinde kullanılan zencefil toz halinde de satılmaktadır. Fakat kanserli hastalar zencefili taze bir şekilde tüketmeliler. İnce dilimler halinde kestikten sonra kabukları soyulup rendelenir ve çaya, yemeklere konularak tüketilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir