Hanımlara haberler

Kalp sağlığınızı korumak için tavsiyeler

Vücudumuzun en önemli organlarından biri olan kalbimizin sağlığı için uzmanlar tarafından önerilen tavsiyeleri bu yazımızda sizler için hazırladık.
Kalbimizin en büyük düşmanlarından biri olan aşırı alkol alımının kalp rahatsızlıklarına sebep olduğu uzmanlar tarafından kabul edilirken kadınlarda günlük 1 kadeh erkeklerde günlük 2 kadeh içki alımının kalp hastalıkları riskini azalttığı bilinmektedir.
Vücudumuzun zinde kalması ve bir çok rahatsızlığın önüne geçilmesi için tavsiye edilen en az 30 dakikalık günlük yürüyüşler kalp sağlığına da çok faydalı olacaktır.
Trans yağ zengini margarin, kızarmış gıdalar gibi yiyeceklerin kötü kolesterolü arttırması nedeniyle kesinlikle uzak durulması gereken, kalp sağlığını direk tehdit eden yiyecekler arasında bulunduğu unutulmamalıdır.
Kalp sağlımızda yediklerimiz ve yaptıklarımız kadar önemli olan psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmemiz gerektiği unutulmamalıdır. Yaşadığımız olaylara karşı daha müsamahalı ve daha sakin hareket etmemiz kalp krizi riskini azaltmasa yardımcı olacaktır.
Yediklerimizde kalp dostu yiyecekleri tercih etmemiz fast food, hamur işleri ve işlenmiş etlerden uzak durmamız tavsiye edilmektedir.

kalp-sagligi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir