Hanımlara haberler

Kadınlarda akıntı problemi

KADINLARDA AKINTI PROBLEMİ

Birçok kadının sorunu olan ah şu akıntılar!

Akıntılar gündelik hayatta kadınları oldukça zor duruma sokabilmektedir. Özellikle aniden gelen ve yoğun bir kıvamı olan akıntılar kadınların yaşadığı problemler arasındadır. Akıntının ne zaman ve ne şekilde geleceğini hiçbir kadın bilemez. Akıntı sorunu önlem alınarak tedavi edilecek bir durum değildir. Fakat zor durumda kalmamak adına günlük pet ve pamuk gibi gereçlerden yardım istemekte fayda vardır. En azından ani bir şok ile karşılaşmamak adına tedbir almak kişileri zor durumdan kurtarabilir.

Kadınlarda akıntı problemi
Kadınlarda akıntı problemi

Bazı kadınlarda görülen akıntıların ciddi bir sağlık problemi olmaktadır…

Aslında kadınlarda görülen akıntı, fazla olmamak kaydıyla normaldir ve tedavi edilmeye yönelik çabalar gösterilmemelidir. Bu tamamen fizyolojik bir durumdur. Ancak akıntının normal karşılanması için renksiz ve kokusuz olması gerekir. Bunun dışında farklı renklerde olan ve oldukça kokulu olan akıntılar sağlık sorunundan kaynaklı olabilmektedir.

Bazı akıntılar ciddi değilken, bazı akıntılar gereğinden fazla ciddi olabilmektedir. Eğer sizde görülen akıntı normal bir akıntı değilse bu durum karşısında güvenilir bir doktora danışıp bilgi sahibi olmalısınız.

Akıntı rengi takip edilmeli midir?

Eğer akıntının rengi yeşil, sarı gibi renklerde ise ayrıca da yoğun bir şekilde geliyorsa bu durumu tetikleyen ciddi sağlık problemleri var olabilir. Bu nedenden dolayı akıntının rengi ve yoğunluğu takip edilmelidir. Genellikle sarı renkli olan akıntılar sağlık sorunundan dolayı kaynaklanabilmektedir. Ayrıca akıntının renk durumuna göre çeşitli tedavi imkânları sağlanmaktadır.

Vajina stresleri ve vücuttaki toksinler akıntının renk değişimi yaşamasına neden olabilir. Aslında böyle durumlarda kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Nedenini bildiğiniz bir hastalığın tedavisini kendiniz sağlayabilirsiniz. Özellikle stres faktöründen uzak durup vajina akıntınızı düzeltebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir