Hanımlara haberler

Jojoba yağı ile akneleri önleme

Jojoba yağı, dermatolojide kullanılan etkili ester yağlardandır. Jojoba yağının kullanım alanlarını şöyle sıralayabiliriz;

Nemlendirici olarak:  Kadınların bir çoğu nemlendirici kullanmaktadır. Gerek yatmadan önce gerekse dışarı çıkarken. Ancak bazı ucuz nemlendiriciler akne oluşumunu tetiklemektedir. Jojoba yağı nemlendirici olarak kullanılabilecek doğal ve sağlıklı yağlardan biridir.

Makyaj temizlemek için: Siyah noktalar genellikle makyaj artıklarının gözenekleri tıkamasıyla oluşur. Makyaj temizleyicileri birçok kimyasal madde içerir. Jojoba yağı ile doğal bir şekilde makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Anti Akne ürünü olarak: Cilt sağlığı en büyük ironi. Anti-akne ve anti-leke ürünleri neredeyse sivilceler kadar yaygın. Bu ürünler dermatoloğa danışılmadan kullanıldığında deri ile uyumsuzluk gösterebilir. Jojoba yağı akne tedavisi için birebir bir yağdır.

Yumuşak ve parlak saçlar için: Jojoba yağı içeriğindeki maddeler ile saç bakımı içinde birebirdir. Saçlarınızı daha parlak ve yumuşak yapar.

Tüm bunlarla birlikte jojoba yağını cildinizi rahatlatmak, bakterilere karşı dezenfekte etmek için kullanabilirsiniz. Örneği bıyıklarınızı ağda ile alıyorsanız, ağda sonrası tahriş olan cildinize jojoba yağı sürmek iyi gelir. Yalnız sonuçları görebilmek için biraz zaman tanımalısınız. En az 21 gün boyunca devam etmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir